Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Tarikat-i Muhammediyye (Şamua)

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tarikat-i Muhammediyye (Şamua) AçıklamasıŞeytan, insanın apaçık düşmanıdır. Onun bütün emeli, imanı yok etmek, ateşte ebedi kalmaya yol açmaktır. Kulu taatten dışarı çıkarmak, kahredici bir zulme saptırmak ister. İnsanı oyalayıp hayırlı işlerden geri bırakmaya, derece ve mertebelerden aşağı düşürmeye çalışır.


Sarsılmaz bir gayretle, insanı manevi zaferden alıkoymaya çabalar. O ancak kendi hempaları cehennem yaranından olsun diye onları davet eder. O halde, korunma sebeblerini al ve şeytanı düşman edin! Dünya fanidir, çabucak zeval bulup harap olacaktır. Dünyanın izzeti zillet, ni’metleri nikbet, şerabı serabdır. Ahiret evi ise sermedi hayatın ta kendisidir. O, iman ehlinden olup da sakınanlar için hazırlanmıştır. İzzeti baki ve sonsuzdur. Ni’metleri sade ve devamlıdır. O gün için çehreler vardır ki Rablerine bakarlar; parlar ve aydındırlar.


Rableri katında hoşnutluğa ermiş, gönülleri yatışmıştır. O’ndan razı ve O’na şükredicidirler. İşte bu nimetin ve en üstün lezzetin, fevz ü felahın, en büyük saadetin kendisidir. Bunlara erişmek ancak itikadlarda, sözlerde huylarda ve işlerde evvelkilerin ve sonrakilerin efendisi, peygamberlerin sonuncusu olan Efendimiz’e uymakla elde edilebilir. Tarikat-i Muhammediye adlı bu seçkin eser, Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz’in açtığı bu nurlu ve mübarek yoldan nasıl yürüneceğini delilleriyle ortaya koymaktadır...


Eser sahibi adı: İmam-ı Birgivi
Katkıda bulunan kişi adı: Celal Yıldırım
Katkıda bulunan kişi rolü adı: Çevirmen
Kategori adı: İslam
Kategori adı: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Basım tarihi ay bilgisi: 2013
Sayfa sayısı: 558
Ağırlık bilgisi (gram): 958.00
En bilgisi (cm): 17.00
Cilt tipi adı: Ciltli
Kağıt cinsi adı: Şamua
Basım dili: Türkçe
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum