Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Seyahat Notları (1930-1931) - Mustafa Kemal Atatürk

10
Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Hızlı gönderi olan ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi günleri saat 15.00'dan sonra ve Pazar günleri bütün gün kargo firmaları hizmet vermemektedir.

Saat 14:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır
Fiyat
7,50 TL
İndirimli Fiyat
5,62 TL
25
Kazancınız
1,87 TL

Seyahat Notları (1930-1931) - Mustafa Kemal Atatürk Açıklaması

Atatürk, cumhurbaşkanlığı süresince sık sık yurt gezisine çıkmıştır. Bu geziler, "tetkik ve inceleme" ya da "açılış" amaçlı "törensel" gezilerden değildir. Atatürk, çoğunlukla "devrimler"in doğrudan halka anlatılarak başlatılması ya da sonuç ve etkilerinin gözlemlenmesi için geziye çıkmıştır. Kimi kez bu geziler, ülkedeki devrim karşıtı bir hareket nedeniyle "duruma vaziyet etme"ye, sorunu yerinde incelemeye ve soruna el koymaya yöneliktir.
Geziler kadar, gezinin yapıldığı dönemdeki olaylar da önemlidir. Atatürk, 1930 yılının on ve 1931 yılının ilk ayları içinde iki yurt gezisi yapmıştır. Birinci gezi, 17 Kasım 1930-6 Ocak 1931; ikinci gezi 26 Ocak-2 Mart 1931 tarihleri arasındadır.
Okuyacağınız raporlar, TBMM tutanak yazıcılarınca not olarak tutulmuş, gezi sonunda Atatürk'ün gözetimi altında temize çekilerek başbakana ve diğer ilgililere ulaştırılmıştır. Gezi süresince değişik konular üzerinde durulmuş, Türkiye'nin o günlerde içinde bulunduğu koşullar, yaşanan olaylar ve sonuçları ayrıntılarıyla değerlendirilmiştir. Zaman zaman, karşılaşılan sorunun önem derecesine göre doğrudan başbakana uyarıcı bilgiler verilmiştir. Sade bir dille kaleme alınan ve bugüne kadar bir bütün olarak yayımlanmamış olan "Seyahat Notları", ilk olarak yayınevimiz tarafından okurlara sunulmaktadır.
(Arka Kapak)
Yazar: Mustafa Kemal Atatürk
Yayın Evi: Kaynak Yayınları
Boyut: 13.5x19.5
Format: Kitap
Kalite: 3. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 135
ISBN: 9789753432412
Diğer Özellikler
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum