Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Sanatın Tüm Öyküsü - Kolektif

Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Sanatın Tüm Öyküsü - Kolektif Açıklaması

Sanat eseri üretmemiş hiç bir toplum yoktur. İnsanlar için tasvir, süsleme, hikaye anlatıcılığı ve müzik, kuşların yuva yapabilmesi kadar doğaldır. Sanatın aldığı biçimler farklı zaman ve mekanlarda, toplumsal ve kültürel şartların etkisiyle kökten bir biçimde değişime uğramıştır. Bu sanatsal çalışmaların kökensel amacı neydi ve onları bugün nasıl anlayabiliriz? Sanat neden tarihin belli dönemlerinde serpildi? Neden bazı sanat eserleri bu denli önemlidir?

Sanatın Tüm Öyküsü, sanatı ilkel toplumlardan beri dünya çapında yaşanan toplumsal ve kültürel gelişmeler bağlamına yerleştiren net ve doğrudan bir tarihsel panoramayla başlıyor. Kronolojik olarak düzenlenmiş bu kitap sanatsal gelişmelerin izini dönemden döneme ve akımdan akıma sürüyor. Görsellerle desteklenen geniş kapsamlı metin, resimden heykele, kavramsal sanattan performans sanatına, sanatın tüm üsluplarını barındırıyor. Belli başlı sanatçıların çalışma ve fikirlerinin ayrıntılı analizleri, bir sanatçının diğer sanatçıları nasıl etkilediğini ve çalışmalarıyla neye erişmeye çalıştığını ortaya koyuyor. Detaylı kültürel tarih cetveli ise tarihsel bağlamları aydınlığa kavuşturuyor.

Ayrıca bu kitapta her dönemin veya akımın tanımlayıcı özelliklerini somutlayan başyapıtlar detaylarına kadar analiz edilip vurgulanıyor. Renk kullanımından görsel metaforlara, teknik yeniliklerden kalıcı miraslara her şey açıklanıp size dünyaca ünlü başyapıtların anlamını yorumlama fırsatı sağlanıyor. Babür minyatürlerindeki karmaşıklık karşısında şaşırıp kalacak, 19.yüzyıl Japon baskılarının önemini öğrenecek; Seurat'ın olağanüstü La Grande Jatte serine ilham kaynağı olan renk teorilerinin ardındaki bilimi anlayacak ve Picasso'nun Avignonlu Kızlar eserinin kendi döneminde neden bir şok etkisi yarattığını keşfedeceksiniz.

En eski tarih öncesi yontulardan ve mağara resimlerinden beri insanlık yaratıcı etkisini kaydetme ihtiyacı hissetmiştir. Bugün, çizme, resmetme ve yontma isteği her zamankinden daha belirgin ve bize kim olduğumuzu, nasıl yaşadığımızı, hatırtlatmaya devam etmekte. Eğer sanatı seviyor ve daha iyi anlamak istiyorsanız Sanatın Tüm Öyküsü'nün sayfalarından başka bir yere bakmaya ihtiyacınız yok.

Şimdiye kadar yayımlanmış en kolay anlaşılır dünya sanat tarihi kitabı
En bilinen eserlerin 1100'den fazla renkli illüstrasyonu
Resim ve heykelcilikten kavramsal sanata kadar bütün sanat türleri
Akıcı ve kolay okumaya elverişli sayfa tasarımı
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Kolektif
Yayın Evi: HayalPerest Kitap
Boyut: 18.0x25.0
Format: Kitap
Kalite: Kuşe Ciltsiz
Sayfa: 576
ISBN: 9786056334627
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(1) Yorum
  • TEŞEKKÜRLER 12.10.2014
    Hızlıal.com üzerinden ilk alışverişimdi ama son olmayacak, süresinde ve sıkıntısız bir ürün teslimi oldu, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yeni alışverişlerde görüşmek dileğiyle...
    TAMER TNL
    Bu yorumu doğru buluyor musunuz?
    Evet :0 Hayır :0