Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

RAYİHA Kuranı Kerim Alt Yazılı Renkli Kelime Meali / İrabı Kaide ve Belagat Uygulamalı / Hafız Boy

10
Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Hızlı gönderi olan ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi günleri saat 15.00'dan sonra ve Pazar günleri bütün gün kargo firmaları hizmet vermemektedir.

Saat 14:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır
Fiyat
21,03 TL

RAYİHA Kuranı Kerim Alt Yazılı Renkli Kelime Meali / İrabı Kaide ve Belagat Uygulamalı / Hafız Boy Açıklaması

Hamd ve Sena Alemlerin Rabbi olan Cenab-ı Allah'a yapılır. Selat ve selam sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin üzerine olsun. Allah'u Tealanın Tevfik ve inayeti ile hazırladığımız bu Kur'ân-ı Kerim ve Türkçe Meali, dört değişik şekilde okunacak durumda hazırlanmıştır: a. Kur'ân-ı Kerimi Arapça lafzı ile okumak. b. Yalnız Kur'ân'ın mealini okumak. c. Arapça lafzı ile beraber mealini okumak. d. Lafız ve meal kelime olarak aynı renkle renklendirildiğinden kelimenin lügat manasını anlayarak okumak. Ayrıca bu Kur'ân altı amaç göz önüne alınarak düzenlenmiştir: 1. Kitabın başına Tecvit ve Kıraat kaidelerini içine alan kısa ve öz bir kitapçık eklenerek, hatime başlamadan önce bu konuların gözden geçirilerek, hatasız ve kaidelere uygun okunması amaçlanmış, 2. Kur'ân-ı Kerim'in düz lafzı okunarak Arapça manası ayet,cümle ve kelime olarak kırık kıraat usulüne göre düzenlenmiş ve vaiz üslubu göz önüne alınmış, 3. Kur'ân-ı Kerim'in Türkçe meali ilk olarak Kur'ân'ın Arapça lafzının altına yazılarak, sayfaların düzeni bozulmadan, Türkçe açıklama tam ve açık olarak âyet ve cümle altına getirilmiştir. 4. Kur'an-ın Fasih Arapça'sını öğrenmek isteyenlere (Sarf.Nahiv ve Edat) ilminin temel bilgilerini içine alan bir kılavuz eklenmiştir, konular daha iyi anlaşılsın diye renkli cetvel hazırlanmış ve anlatılan misallerin çoğu da Kur'an-ı Kerim'den alınmıştır. 5. Cenab-ı Allah Kehf Sûresi 5. ayette Celâlim hakkı için! Biz bu Kur'an-da insanlara her türlü misali açıkladık. buyurmaktadır. Bu ilâhî manaya dayanarak her türlü ihtiyaç ve talebinizi Kur'an-ı Azim-üş sândan bul manız umudu ile(dua maksadıile okunan Kur'an ayetleri)adı altında bir dua konu fihristi hazırladık. Kur'ân-ı Kerimin okuma yönü sağdan sola doğru olduğundan.Türkçe olarak açıklanan cümleler, bu önemli konu göz önüne alınarak yerleştirilmiştir. Cümle akışı buna göre düzenlenerek Arapça cümle yapısına en yakın ve en uygun bir kıraat üslubu meydana getirilmiştir.
Diğer Özellikler
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum