Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Rapala X-Rap XRS06S Serisi Maket Yem

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Rapala X-Rap XRS06S Serisi Maket Yem Açıklaması

MODELAĞIRLIKUZUNLUKYÜZME ŞEKLİ
S9 gr6 cmYÜZEN (FLOATİNG)
FT9 gr6 cmYÜZEN (FLOATİNG)


14 cm uzunluğunda, 46 gr ağırlığında, 6,0 metre dalış mesafeli, 2 adet 2/0 numara iğneli maket balık.


Sert balık ailesinde yo-zuri, rapala, berkley, strike pro, duel,  suni yemleri başı çekmektedir. Suni yem almadan önce hangi balığa atacağımızı bilmemiz gerekir. Canlı balık gibi yüzen sırtı yemleri avcılığımızı kolaylaştırır ve daha avcı olurlar. Levrek, Turna, Akya, Palamut, Orkinos, Lüfer, Sarıkanat vb.  canlı yemle beslenen balıkları avlamanın tek yolu sert balık diye tabir edilen sahte balıklardır. Suni balık ile sırtı avcılığında sahte balıklar model ve renkleri ile çeşitlilik göstermektedir. Çeşitli sahte balık modelleri arasından ürün seçmek zor ve karmaşıktır. Burada suni yemleri seçerken ya daha önce tutmuş birinden tavsiye alınmalı ya da Satıcıdan tavsiye alınmalıdır. Sahte balıklarda yüzme şekli, sahte balığın yapısı, sahte balığın rengi, sinking veya floating olması önemlidir. Havanın durumu balığın rengini etkiler Aynı renkteki suni yem farklı hava koşullarında farklı verim alabilirsiniz. Mevsim ve su sıcaklığı da sahte balığın av verimini değiştirebilir. Bu yüzden su balıklarda, sahte yemlerde, sunu yemlerde ve sert balıklarda bir standart bulunmamaktadır. Suni yemlerde çeşitlilik bu kadar fazla olması ticari değil olmamakla birlikte, balık avcılığının artırılması için gereklidir.  Alacağınız sahte balıkta dikkat etmeniz gerekenler den bazıları
-   Avlamayı düşündüğünüz balığın boyuna uygun bir sahte balık seçmeliyiz.
-   Avlanacağımız meranın derinliği ile sahte balığın daldığı derinlik uygun olmalı. 2 metre derinlikte levrek için sırtı çekiyorsanız. En fazla 1,5 metre derinliğe dalan sahte balık kullanmalıyız.
-  Suni balık yeminin dalan mı yoksa yüzen cinsten mi olduğunu bilmek gerekir. Hedef tür derinde yaşıyorsa dalan sinking, orta su balığı ise orta suda yüzen suspending, su üstü balığı ise yüzen floating sahtelerden seçmeliyiz.
- Alacağınız maket balık avlayacağınız hedef türün yaşadığı bölgede bulunan türlere benzemesi av veriminizi artırır. gümüş balığını avlayarak beslenen bir levrek balığını , gümüş balığına benzeyen bir sahte balıkla avlamak daha kolaydır.   
-  Her zaman pahalı sahte balıklar daha fazla verim alacağınız anlamına gelmez. Daha uygun fiyata düzgün yüzen, daha önceki maddelere uyan sahte balıklarla da balık avı yapılabilir.
- Sahte balıklarda renk seçerken de gerçeğine uygun renkleri seçmeliyiz.
- Sahte balıkların, silikon balıkların, sahte yemlerin ve tüm suni yemlerin iğnelerinin paslanmaz olmasına dikkat etmeliyiz. Olta iğnelerini değişirken daha önce söktüğümüzden daha büyüğünü ya da daha ufağını takarsak, sahte balığın yüzüşünü bozarız.
Sahte balıkların gagaları uzun olanları derin dalan suni yemlerdendir. Metal olanları da derin dalmaktadır. Balık avında normal hızla saatte 5 mil giderken sahte yem üzerinde yazılı olan derinliğe dalar. Sahte balığı daha derine daldırmak için yaylı sırtı kurşunu kullanmalıyız. Her 5 metre derinlik için 10. metrede 1 kilogramlık ya da 2 adet 500 gramlık yaylı kurşun takılmalıdır.
Sahte balıklarda kullanacağımız olta misinaları, büyük balık avı ise hedef ip misina kullanılmalıdır. İp misina sahte balığın boyutuna, olta makinemizin boyuna, hedef avın büyüklüğüne göre değişir. Levrek avında, akya avında, palamut vb. balıklarda 40-50 mm ip misina kullanılabilir. İp misinadan sonra leader misina kullanılmalıdır. Dikkat ve özenle balık tutmanın keyfini çıkarmalıyız.    

Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum