Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi Siyah

2 Yıl Distribütör Garantili!
Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız SLR Fotoğraf Makinesi Siyah AçıklamasıPanasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşPanasonic Lumix DMC-GX7 EG-K


Panasonic’in yeni gözdesi Lumix DMC-GX7, özellikleriyle tüm fotoğrafseverlere tanıtıldı. Mükemmel görüntü kalitesini Live MOS sensöründen ve Venus Engine işlemcisinden alan DMC-GX7 kullanıcısın, gösterdiği performansla, şaşırtmayı başarıyor. ISO 25.600 değerinde bile noise olmadan çekimlerinizi rahatlıkla yapabilirken bu performansı AVCHD veya MP4 formatında 24fps ya da 60fps Full HD görüntülerde de gösteriyor.

         Kompakt ve şık tasarımı geleceğin izlerini Panasonic’te görmenizi sağlıyor. DSLR makinelerin ağırlığı ve taşıma zorluklarını yaşamayacağınız GX7 imaj kalitesi olarak da DSLR makinelerden üstün performans gösteriyor. Zor ışık koşullarında ya da hareketli sahnelerde Venus Engine işlemcinize ve ve Four Thirds sistem Live MOS sensörünüze sonuna kadar güvenemebileceğinizi ilk çekimden sonra anlıyorsunuz.  Batarya ve Hafıza kartıyla birlikte ağırlığı sadece 402g olan Panasonic DMC-GX7, tek batarya ile 400’e yakın fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor. Elektronik vizörünün yanısıra 3.0” LCD ekrana sahip Panasonic DMC-GX7, çekim sırasında LCD ekranı 80°yukarı 45° aşağı çevirmenize imkan tanıyor. Zor koşullarda fotoğraf ve video çekimlerini kolaylaştıran bu sistem sayesinde çekimlerinizi zorlanmadan gerçekleştirmenizi sağlıyor. Dokunmatik LCD ekran ile çekimlerinizde netlemek istediğiniz yere dokunmanız yeterli oluyor. Deklanşör kilitleme olayının ortadan kaldıran bu sistemle yapmanız gereken şey kadrajınızı belirledikten sonra netlemek istediğiniz yere LCD ekran üzerinde dokunmak olacaktır.

         GX7’ye dahil olan diğer özellikler arasında en önemlilerinden birisi dahili titreşim engelleyici olması. MEGA OIS sistemine sahip DMC-GX7 zor ışık koşullarında düşük enstantane değerlerinde en büyük yardımcınız oluyor.

         Mükemmel görüntü kalitesini gerçek renklerle destekleyen Panasonic, %100 gerçek renk kalitesini kullanıcısıyla paylaşıyor. Farklı ışık koşullarında bile bu renk kalitesini bozmaması profesyonel kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

         Dahili Wi-Fi özelliği ile çekilen fotoğrafları aktarmanız kolaylaşırken diğer yandan anında paylaşımı kolaylaştırıyor. Seyahat anında ya da gezileriniz sırasında fotoğraf ve videolarınızı yer olarak editlemenizi kolaylaştıran bu sistemde sadece çekimlerinizi paylaşmıyorsunuz. Fotorğaf ve video çekimlerinizi doğrudan tablet ya da akıllı telefonunuzla gerçekleştirebiliyor ve GX7’yi doğrudan kontrol altına alabiliyorsunuz. Ayı şekilde doğrudan baskı emri de Wi-Fi özelliği olan

         5fps sürekli çekim hızına sahip GX7, hiçbir anın kaçmaması konusunda kullanıcısına güven veriyor. 1/8000 perde hızına çıkabilen GX7’de flaş senkron hızı ise Dahili flaş ile 1/320; harici flaş ile 1/250 olarak sunulmuş. Titreşim engelleyici, gerçek renkler, saniyede 5 fps seri çekim hızı, full HD 60p video gibi özellikleri bünyesinde barındıran Panasonic DMC-GX7 hiçbir zaman yanınızdan ayırmayacağınız bir makine olarak karşımıza çıkıyor. 


16MP Live MOS sensör ve Venus Engine

16 Megapiksel Four Thirds sisteme sahip Live MOS sensörü sayesinde mükemmel renk ve contrast kalitesine sahip olabilirsiniz. Etkin 16 megapiksel sayesinde fotoğraflarınızda kadraj düzeltmeleri yapsanız da kaliteden ödün vermiyorsunuz.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş   Live MOS sensörüyle birlikte müthiş bir uyum içerisinde çalışan Venus Engine işlemcisi sayesinde yüksek ISO değerlerinde net görüntüler elde etmenizi sağlanırken saniyede 5 kare fotoğraf çekimi hızını da sunuyor.

         Fotoğraf ve video konusunda; bu teknolojiyi kullananların gerçekten dikkatini çeken şey aslında Sensör ve işlemcidir. Panasonic bu konuda verdiği güven ile gösterdiği performansın gerçekliğini düşünerek hareket ediyor. Yıllardır ürettiği video kameraların tecrübesini bu küçük kompakt yapıya sahip DSLM(Digital Single Lens Mirrorless) makinede birleştiren Panasonic, mükkemmel görüntü kalitesiyle birlikte kullanıcılarını mutlu etmeyi başarıyor. Gerçek renkleri verme konusunda profesyonel kullanıcıyı desteklerken çekim sonrası işlemleri de ortadan kaldırıyor. Doğru renklerin çekim sırasında tutturulamaması neticesinde bilgisayar yazılımlarına ihtiyaç duyan ve çeşitli düzenlemeleri gerektiren tüm bu durumları ortadan kaldıran bu küçük dev Four Thirds sistemine tam 16 megapiksel fotoğraf çözünürlüğü sunmuş. Kompakt makinelere oranla oldukça fazla büyüklüğe sahip olan Four Thirds sistem Live MOS Sensörüyle renk ve çözünürlüğünün yanısıra yeterli alan derinliğini de yakalayabiliyorsunuz.Yeni 90° Eğilebilir LVF(Live View Finder)


Panasonic Lumix DMC-GX7 dahili vizörü ile şaşırtmaya devam ediyor. 90° eğilebilir yapısıyla üstten bakıp çekebileceğiniz gibi normal vizör konumunda da kullanabiliyorsunuz. 2764K çözünürlüğe sahip LVF’nin çekim sırasında kullanıcısını yanıltmıyor. Optik vizörlerin karanlık olması ve belirli çekim ayarlarının görünmemesi sıkıntısını yaşatmayan GX7, vizörden gördüğünüz sahnenin aynısını fotoğrafta da göreceğiniz güvenini veriyor. Vizör alışkanlığından vazgeçmeyenler için geliştirilen Elektronik vizörün çözünürlüğünün yanısıra tüm çekim ayarlarını göstermesi ve geçmişteki üstten vizörlü makineleri hatırlatmasıyla da dikkati çekiyor. 


Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşDeğiştirilebilir Lensler ve Gövdede Titreşim Engelleyici

Panasonic DSLR makinelerde olmayan bir özelliği DSLM(Digatal Single Lens Mirrorless) GX7 modelinde kullanmış. Gövdede titreşim engelleyici olması sayesinde net görüntü yakalamanızı sağlamış. POWER O.I.S. / MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) sistemi sayesinde güncel lensleri kullandığınızda da titreşim engelleyici olmayan lensleri kullandığınızda da kalitesinden ödün vermiyor. DSLR makinelerde titreşim engelleicinin lenste olması ekstra maliyet olarak karşımıza çıkıyordu. Panasonic aynasız GX7 de kullanıcılarına titreşim engelleyiciyi gövdede sunuyor. Bu sayede hangi lensle çekim yaparsanız yapın fotoğraflarınızda 4 stop kadar etkili olabiliyor.
1920x1080 Full HD Çözünürlük AVCHD ve MP4 Video Kaydı

 Panasonic Lumix DMC-GX7 sadece fotoğrafta değil videoda da bir hayli başarılı. Live MOS sensör ve Venus Engine işlemcisi sayesinde her türlü ışık koşulunda mükemmel performans gösteren GX7 Full HD çözünürlükte 60fps video çekebilme özelliğine sahip. DSLR makinelerin dahil ulaşamadığı bu hızı Panasonic, DMC-GX7 için kullanmış.  Kompakt ve şık yapısına rağmen büyük DSLR makinelerin performansını aşan özellikleriyle tüm fotoğrafseverlerin ilgisini çeken GX7 hiçbir zaman yanınızdan ayırmayacağınız hafifliğe sahip.

         Otomatik olarak ışığa göre kendini ayarlayabilen videonun yanısıra P/A/S/M modlarıyla sanatsal etkileri yakalayabilir ışık değerlerini kendinize özgü ayarlarla düzenleyebilirisniz. 


Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşYüksek Hızlı Seri Çekim

DSC-GX7 yüksek hızlı seri çekimde 16 Megapiksel boyutta saniyede 5 kare hıza çıkabiliyor. Üst sınıf DSLR makinelerin hızında ve daha yüksek çözünürlükte bu performans oldukça başarılı. Hiçbir anı kaçırmayacağınız konusunda yardımcı olan yüksek hızlı seri çekim kararlı AF ile birleştiğinde mükemmel performans sergiliyor. 
Maksimum 1/8000 Perde Hızı

 Panasonic performansını 1/8000 örtücü hızıyla desteklemiş. Sert ışıkta düşük diyaframda çekmek istediğimiz bir sahneyi ya da hareketi durdurmak adına yüksek perde hızına ihtiyaç duyarız. Pozlama dengesi sağlanması gereken durumlarda örtücü hızına göre hareket etme ihtiyacı hissettiğinizde üst sınıf bir perde hızı sunan Panasonic Lumix DMC-GX7 bu alanda bir ilki kullanıcılarına yaşatmayı başarıyor.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşKararlı ve Hızlı AF(Auto Focus)

Panasonic GX7 düşük diyafram değerlerinde dahil kararlı ve hızlı otomatik fokusuyla dikkat çekmeyi başarıyor. Karanlık ortamlarda bu netleme hızından bir şey kaybetmezken aynı kararlılığı hareketli sahnelerde de gösteren GX7 profesyonel bir DSLR makinede olmayan hızıyla şaşırtıyor. Hiçbir anda netliği kaçırmayacağınız Lumix GX7 profesyonel ve amatör tüm kullanıcıları hızı ve anı yakalama özelliğiyle cezbediyor.
Tam Alan AF

Panasonic Lumix DMC-GX7 ile otomatik netleme sistemi tam alan olarak çalışabiliyor. Yapmanız greken tek şeyin kadrajınızı belirledikten sonra netlemek istediğiniz alanı dokunmatik ekrandan el ile belirlemek.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşFocus Peaking

Panasonic otomatik ve manuel netleme konusunda kullanıcılarının seveceği bir özelliği daha GX7 modeline eklemeyi uygun görmüş. Focus Peaking el ile netleme konusunda ciddi bir adım olarak görülmekte. Çekim esnasında net alanları beyaz, mavi veya turuncu renkte göstererek odağa net olarak girecek objenin seçilmesi konusunda bir avantaja sahip. Özellikle MF kullanımında el ile odakalmayı kolaylaştıran bu sistem sayesinde fotoğraflarınızda net alanı istediğiniz gibi belirleyeceksiniz. AF+MF modunda ise dahili Wi-Fi özelliğini kullanrak tablet ya da akıllı telefonunuzun ekranında da aynı görüntüyü anlık yaşayacak ve netlemeyi Wi-Fi özelliği olan cihazınızdan kontrol ederek gerçekleştirebileceksiniz. 
Hafif, Dayanıklı Magnezyum Alaşımlı Gövde Yapısı

Panasonic DMC-GX7 modeli hafif ama çok daha dayanıklı magnezyum malzemeden üretlimiş gövde yapısı sunuyor. Plastik gövdenin malzeme kalitesine göre oldukça dayanıklı bir malzeme olan magnezyum, darbelere karşı emici özellik taşıyor ve herhangibir çarpma esnasında makineye zarar gelmemesi konusunda kullanıcısına güven veriyor. Kompakt yapıdaki aynasız makineler için bir ilk olan Magnezyum alaşım gövde fotoğrafseverlerin darbeye bağlı sorunların yaşanmasına engel oluyor. 

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşDokunmatik ve Eğilebilir 3.0” 1040K LCD Ekran

Panasonic, GX7 için oldukça yüksek çözünürlüğe, gerçek renklere ve hassassiyete sahip 3.0” LCD ekran kullanmış. Çekim anında hiçbir ayrıntının kaçmaması adına büyük yapıya sahip LCD ekranın çekim anı ergonomisi sunması açısından da 45°aşağı 80°yukarı eğilebilmesi kullanıcılarını fazlasıyla memnun edeceğe benziyor. Bir konser anında video çekmek istediğinizde ekranı aşağıya doğru eğerek çekim yapabileceğiniz gibi makro çekimlerde de 80° yukarı çevirerek eğilmeden çekim yapabildiğiniz 1040K çözünürlüğe sahip ekranı sayesinde Panasonic Lumix DMC-GX7 ile ayrıca Wi-Fi özelliği sayesinde daha büyük ekrandan izleme ve çekim yapabilmeniz sağlanmış. Çekim anı tüm bilgilerinin, hassas terazinin, gerçek renklerin ve dokunmatik olmasının ergonomisini yaşamanız GX7 ile mümkün kılınmış.
Yaratıcı Filtre Efektleri

Panasonic, Lumix DSC-GX7 modeline 22 farklı filtre efekti eklemiş. Farklı sanatsal etkiler yakalamak için bulunmaz bir imkanı sunan GX7 ile çekimlerinizi farklılaştırabilir ve kendi filtre efektiniz ile tarzınızı belirleyebilirsiniz. S&B efektlerden canlı renklere; Soft efektlerden yüksek kontrasta sahip efektlere kadar 22 farklı efekti sunan GX7 tarzınızı ortaya çıkarmak için fırsatları kullanıcılarına sunmuş.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşHDR Çekim

 Panasonic 22 farklı filtre efektinin yanısıra HDR ile bir başka özelliği de GX7 modeline eklemiş. Farklı pozlamaların birleştirilerek dinamik aralığın artırılması ile oluşan HDR(High Dynamic Range) GX7 modelinde mükemmel performans sergiliyor. 
Çoklu Pozlama

 Panasonic Lumix DMC-GX7 modelinde Multi Exposure(Çoklu Pozlama) özelliğini kullanmış. Farklı sahneleri tek fotoğrafta birleştirebileceğiniz gibi aynı sahneyi tripod üzerindeyken çekip birleştirmeyi hedef alan çoklu pozlama özelliği sayesiğnde çok daha güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşTime Lapse Çekim

Panasonic Lumix DMC-GX7, Time Lapse videolarınız için fazladan bir özelliği daha kullanıcılarına sunuyor. Belirli ve düzenli aralıklarla çekilen fotoğrafların bir video şeklinde sunulması açısından önemli olan bu özelliği GX7 modelinde bulabilirsiniz.
Stop Motion Çekim

 Panasonic, stop motion çekimi ile fotoğrafların hareketlenmesini sağlıyor. Bir sahnenin kare kare fotoğraflanarak birleştirilmesi ve sonradan bir video halinde sunma işlemini GX7 modelinde sunmuş.

Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi Gümüş
Panasonic Lumix DMC-GX7 EG-K 14-42mm Lens Aynasız Kompakt SLR Fotoğraf Makinesi GümüşYaratıcı Panorama

Panasonic GX7 Yaratıcı panorama ile farklı filtre efektlerini birleştirebiliyorsunuz. Dikey ya da yatay panoramalar çekebileceğiniz GX7 modelinde yapmanız gereken tek şey deklanşöre basmak. 

Dahili Wi-Fi


 GX7 Dahili Wi-Fi özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tablet veya akıllı telefonunuzla doğrudan bağlantı kurup fotoğraf ve videolarınızı kablo bağlantısı olmadan aktarabileceğiniz gibi doğrudan kamera ayarlarına da hakim olarak çekimlerinizi uzaktan gerçekleştirebiliyorsunuz. Tek temas ile bağlantının kurulabileceği imkanı da veren GX-7 kullanıcılarını bu özellikleriyle kendine çekmeyi başarıyor. Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum