Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Nokian 205/55 R16 91H Nokian WR G2 Kış Lastiği

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Nokian 205/55 R16 91H Nokian WR G2 Kış Lastiği Açıklaması

Nokian WR G2 Kış Lastiği

Sarsıntı önleme konusunda üstün performansSarsıntıyı verimli bir şekilde önlerKuru,ıslak ve karlı yol koşullarında güven veren tutunma kabiliyetiDüşük yuvarlanma direnci ile gelen yakıt ekonomisiGünümüzde mevsimsel hava şartları düzensiz ve anlık değişebilmektedir. Hızlı ısı farklılıkları göz açıp kapayıncaya kadar kaygan kar ve buz zeminlerini hain bir bataklığa çevirebiliyor. Nokian TYRES, Kutup Kuşağı’nın oldukça kuzeyinde doğdu, gelişti, sınavlara tabi tutuldu. En zor koşullarda bile en iyi performans sunmak için test edildi; Kısaca mevsim şartları zorlaşsa da, değişse de seçtiğiniz kış lastiği markası değişmeyerek : Nokian WR G2 kalır
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği

Silme süpürme kanalları

Silme süpürme kanalları, yol üzerindeki suyu frenleme sırasında süpürür. Düz çizgi kanalı lastik izi deseninin (profil) esnemesine yardımcı olur. Köşeleri sayesinde bir cam sileceği gibi yüzeydeki suya basınç uygular. Böylece bu özellik suyu lastiğin yolla birleştiği bölgeden süpürür.

Sarsıntı önleme konusunda üstün performans

Kış koşulları için tasarlanmış Nokian WR G2 sahip olduğu Ultra modern asimetrik iç / dış sırt deseni sayesinde çok farklı ve verimli özelliklere sahiptir. Dış omuz tasarımı ,uzmanlıkla yerleştirilmiş blok ve kanallar her türlü yol koşullarında istikrarlı sürüş ve kolay yol tutuşu sağlar. İç omuz tasarımı sürüş keyfini üstün tutunma kabiliyetiyle tamamlar. Nokian Lastikleri güvenli sürüş için yeni çözümler geliştirmede öncüdür. Yenilikçi kenar tasarımı ve cilalı yivli oyuklar yoldaki çamuru ve suyu dışarı atarak, suda kızaklamayı önler.

Çevreye duyarlı

Nokian WR G2 sadece düşük yoğunluklu saflaştırılmış yağlar kullanılarak üretilmiştir. Aynı zamanda Soğutulmuş silika ve kanola yağı içeren kauçuk bileşik ile Nokian WR G2 yuvarlanma direncini azaltarak yakıt tasarrufuna da katkıda bulunur.

Otomobil üreticilerin güvendiği marka

Nokian Lastikleri kendini kanıtlamış kış lastiği üreticisi olarak bazı otomobil üreticileriyle ortak çalışmalar yapmaktadır, Örneğin Porsche, Nokian kış lastiklerine olan güvenini kendi araç modellerinde kullanarak göstermiştir.Yeni Nokian WR G2 ; 205/55 R16 XL ve 225/50 R16 XL lastikleri 944, 968 ve 928 adlı ölümsüz Porshce modellerinde de kullanılmaktadır.

Yiv Süpürgesi

Yiv süpürgesi yeniliği, firen esnasında suyu yolun yüzeyinden süpürerek uzaklaştırmayı sağlar. Düz yivli sırt barının bir cam sileceği gibi çalışmasını sağlayarak verimi arttırır. Suyun lastikle birleştiği yerdeki suyu süpürüp uzaklaştırır.
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği

Kanola silika bileşiği

Sırtta kanola-silika bileşiği kullanımı lastiğin yırtılma direncini ve ıslak yapışmayı iyileştirir, yuvarlanma direncini düşürür.

Saflaştırılmış yağlar

Nokian, lastik üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar ve kanserojen olmayan kimyasallar kullanmaktadır. Nokian Lastikleri çevre duyarlılığı konusunda bir öncüdür. Saflaştırılmış ve düşük yoğunluklu yağları lastik üretiminde ilk kullanan lastik üreticisidir. Lastiklerin ıslak tutunma kabiliyeti ve güvenlik özellikleri harika sonuçlar vermiştir.
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği

Açık/kapalı güç dengeleyici

Açık/kapalı güç dengeleyici en güç koşullarda, özellikle güçlü hızlanma durumlarında dengeyi daha sağlam bir noktada gerçekleştirir. Dengeleyici istediğiniz tutunma değerlerini sağlayan lastik izi kaplamasının aşırı esnemesini engeller. Aracın sürüş dengesi kuru yollarda bile yüksek tutunmaya rağmen dengeli kalır.

iç-dış farklı tasarım

İç ve dış omuz bölgelerinde parçalı farklı desenler(asimetrik tasarım) kullanılması ıslak ve kuru şartlardaki yol tutuşunu geliştirir.
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği

3 D self-locking siping

The 3D Lock Sipe yol ile temas sırasında dış omuz alanının sırt bolkarını kilitleyerek dayanıklı bir yapı oluşturur ve ısı emisyonunu azaltır.

Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)

Lastiğin sırtına yerleştirilmiş olan sıra numaraları, milimetre cinsinden kalan taban kalınlığını vermektedir. Böylece lastiğin kullanım ömrünü kontrol etmek çok daha kolay olmaktadır.
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği

Bilgi Alanı

Lastiğin yanak kısmında bulunan bilgi alanı, konumu ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bilgi alanı lastik değişimi sırasında doğru hava basıncı ve montaj konumu kaydetmek için kullanılır. Alaşımlı jantların bijonlarının sıkma torklarını kaydetmek için kullanılan yeni bir bölüm ile güvenlik daha da geliştirilebilir. Çoğu sportif UHP lastikler ile kullanıcalacak alüminyum jantların bijonlarını sıkmak özel dikkat gerektirir. Bijonları sıkarken doğru tork kullanmak önemlidir.

Run Flat özelliği (Opsiyonel)

Eğer araç tamamen dolu ise saatte 50 kilometre hızla sürülebilir. Eğer ki araçta sadece sürücü var ise geçici taşıma sırasında hız saatte 150 km’ye kadar çıkabilir. Nokian Lastikleri saatte 80 kilometre hıza kadar izin vermektedir. Eğer ki zemin kaygan ise hız saatte 50km'ye kadar düşürülmelidir. Güvenlik sebebiyle Run-Flat lastikler sadece basınç sistemine monte edilmiş elektronik hava basıç kontrol sistemine sahip araçlara, benzer hava ölçüm sistemine sahip araçlara yada sürüş dengesi yönetimine sahip araçlara takılmalıdır.
Nokian 185/65 R15 92T XL Nokian WR G2 Kış Lastiği
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum