Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Mobydick Sarımsak Zoka - 5 Adet 20gr

10
Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Hızlı gönderi olan ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi günleri saat 15.00'dan sonra ve Pazar günleri bütün gün kargo firmaları hizmet vermemektedir.

Saat 14:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır
Fiyat
7,90 TL

Mobydick Sarımsak Zoka - 5 Adet 20gr Açıklaması

Lüfer balığı yakalndıktan sonra iğneden kurtulmak için öne hamleler yaparak ısırmaya devam eder bu nedenle jilet gibi keskin dişleri ile iğnden sonraki misinayı keserek kaçar. İşte zoka kullanımın en büyük faydası burada ortaya çıkar balık öne hamle yapsa dahi zokayı aşıp misinayı ısırmakta zorlanır
Zokalı Takımın Hazırlanması : Mantar veya kasnağa oltanın ana bedeni olarak 55 kulaç (100m) uzunluğunda .50mm kalınlığında gamı alınmış, yatık bir misina sarılır. Sarım işlemi bittikten sonra bu misinanın boşta kalan ucuna 1 no (2cm) fırdöndü bağlanır. Bu fırdöndünün boşta kalan diğer ucuna yaklaşık 1m uzunluğunda ve adına kolçak denilen misina bağlanır. Kolçağın boşta kalan diğer ucuna yine 1 no (2cm) fırdöndü bağlanarak sabitlenir. Derin su takımlarında kolçak kullanılmasının amacı; fırdöndüleri çalıştırarak takımın gam yapmasını önlemek içindir. Kolçak ana beden misinası ile aynı kalınlıkta tek bir misinadan oluşturulur. Kolçağın ucuna bağladığımız fırdöndünün boşta kalan halkasına 1-1.5 kulaç uzunluğuna 0.25-0.35mm kalınlığında şeffaf beyaz renkli beden misinası bağlanır. Beden misinasının sonuna da avlanılacak meranın derinliğine, akıntı durumuna ve tutulması amaçlanan balığın büyüklüğüne uygun şekil ve ağırlıkta bir zoka takılır.
Yemin Zokaya Takılması : Hamsi, gümüş, kıraça, çaça gibi küçük yem balıkları genellikle zokaya bütün olarak takılırlar. İstavrit ve izmarit gibi yem balıkları ise yaprak şeklinde kesilerek filato olarak takılır. Bütün olarak takılan yemlerde zoka iğnesi balığın ağzından sokularak balık zedelenmeden iğnenin ucu kafasından veya gırtlağından çıkarılır. Yaprak yem ise balığın göğüs yüzgecinden kuyruğuna doğru orta kılçığına paralel bir şekilde kesilerek filato şeklinde çıkarılması ile elde edilir. Zokaya takılırken, iğne yaprak yemin kuyruk tarafından ve ucuna yakın bir yerden geçirilir. Yem iğne etrafında çevrilerek iğne tekrar saplanır. Aynı şekilde bu işlem bir kere daha tekrarlanır.
Diğer Özellikler
  • Marka
    Mobydick
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum