Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Miss Gaya Çiftli Lale Nazarlık

Fiyat
89,49 TL
İndirimli Fiyat
66,90 TL
25
Kazancınız
22,59 TL


Miss Gaya Çiftli Lale Nazarlık Açıklaması

• Hediye Olarak Göndere Bileceğiniz En Güzel Ve En Anlamlı Üründür.
• Evinizin Veya Ofisinizin Dekorasyonuna Şık Bir Dokunuş Yapın.
• Materyali Polyesterdir. Üzerinde Cam Boncuklu Nazarlıklar Vardır.
• Şık Bir Görüntü Sağlamak İçin Alt Kısmında Püskülü Vardır.
• Asarak Veya Masa Sehpa Vs Üzerinde De Kullanıla Bilir.
• İç Kısmı Kırmızı Renklidir. Desenli Kısımları Ve Arka Kısmı Altın Yaldız Renkle Boyanmıştır.
• Ürün Damla Şeklinde Olup Lale Figürlüdür.
• Ürün Büyük Ve Küçük Boy Olarak İkili Satılmaktadır. İki Boyda Aynı Renk Ve Aynı İşlemelidir.
Lale Figürü Hakkında:
12.Yy’Dan İtibaren Anadolu’Da Yapılan Mimari Eserlerde Ve El Sanatlarında Süsleme Motifi Olarak Değişik Renklerde Ve Yoğun Olarak Kullanmaya Başlanan Lale, Osmanlı Döneminde Gerek Şekli, Gerekse Anlamı Sebebiyle Özel İlgi Görmüştür.
Lale, Kelime Olarak Ele Alındığında Arapça “ Allah” Lafzına Ait Harfleri Taşımakta Olduğu Görülür. Ve Tasavvufta Allah’In Birliğini Temsil Eder. Harfi Manası “Hilal’E De Ulaşmaktadır. Hilal, Osmanlı Bayrak Ve Sancağının Sembolüdür.
Türklerin En Fazla Sevdiği Çiçeklerden Biri Olan “Lale”, Türk Edebiyatında Da Pek Çok Yönüyle İşlemiştir. Rengi Ve Şekli Açısından Sevgilinin Yüzüne, Yanağına, Dudağına Benzetilen “Lale”, Yine Rengi Dolayısıyla Aşığın Yanağına Ve İçindeki Tomurcuklarıyla Da Aşığın Gönlündeki Yarlara Teşbih Edilmiştir. Renk Ve Şekli Olarak İse Daha Ziyade Kadeh, Şarap, Kan, Taç, Sümbül Gibi Kavramlarla Beraber Anılmaktadır.
Tasavvuf Düşüncesinde İse Lale’Nin Renkli Yapraklarının Yukarı Doğru Olmasının, Bir Dervişin Dua Edişindeki Edayı Andırdığı Kabul Edilir. Lalenin İçi Kömür Gibidir. Ancak Dıştan Görünmez. Dışı İse İçinin Tam Tersine Parlak, Canlı Ve Ruha Sükûnet Verici Bir Görünüme Sahiptir. Değerli Mutasavvıf Hazret-İ Mevlana Da Laleye Şiirlerinde Sıklıkla Yer Veren Şairlerden Olmuştur.
Sultan Iıı. Ahmed Ve Sadrazam Damat İbrahim Paşa’Nın İdaresindeki Osmanlı İmparatorluğu’Nun Dönemine, 20’Nci Yüzyıldaki Tarihçiler “Lale Devri” İsmini Vermişlerdir. Bu Yıllar Arasında İstanbul’Da Yaygın Olarak Lale Yetiştirilmesi, Dönemin Lale Çiçeğiyle Anılmasına Neden Olmuştur.
Bu En Anlamlı Lale Figürlü Ürünümüzü, Evinizde Veya Ofisinizde Kullana Bileceğiniz Şık Bir Üründür. Masa Sehpa Vs. Üzerinde Dekoratif Amaçlı Kullana Bilirsiniz. Arkadaşlarınıza Dostlarınıza Göndere Bileceğiniz En Güzel Hediyedir.

Büyük Lale En: 10Cm Boy: 20 Cm Bitmiş Boy: 37,5 Cm Küçük Lale En:7,5 Cm Boy:15 Cm Bitmiş Boy:26 Cm
Diğer Özellikler
  • Marka
    Miss Gaya
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum