Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Miss Gaya Büyük Turkuaz Semazen Nazarlık

Fiyat
89,49 TL
İndirimli Fiyat
66,90 TL
25
Kazancınız
22,59 TL


Miss Gaya Büyük Turkuaz Semazen Nazarlık Açıklaması

• Hediye Olarak Göndere Bileceğiniz En Güzel Ve En Anlamlı Üründür.
• Evinizin Veya Ofisinizin Dekorasyonuna Şık Bir Modern Dokunuş Yapın.
• Materyali Polyesterdir. Semazenin Etek Kısımlarında Cam Boncuklu Nazarlıklar Vardır.
• Şık Bir Görünüm Sağlamak İçin Alt Kısmında Püskülü Vardır.
• Asarak Veya Masa Sehpa Vs Üzerinde De Kullanıla Bilir.
• Turkuaz Ve Altın Yaldız Renklidir.
• Ürün Semazen Şeklindedir.

Semazenin Anlamı:
Mevlevîlik Deyince İlk Akla Gelen Semâ, Lügatte İşitmek Manasındadır. Terim Olarak, Mûsikî Nağmelerin Dinlerken Vecde Gelip Hareket Etmek, Kendinden Geçip Dönmektir.
Hz. Mevlana Zamanında Belli Bir Nizama Bağlı Kalmaksızın Dinî Ve Tasavvufi Bir Coşkunluk Vesilesiyle İcra Edilen Sema’, Sonradan Sultan Veled Ve Ulu Ârif Çelebi Zamanından Başlayarak Pîr Âdil Çelebi Zamanına Kadar Tam Bir Disiplin İçine Alınmış, Sıkı Bir Nizama Bağlanmış; İcrası Öğrenilir Ve Öğretilir Olmuştur. Sema’, Sembolik Olarak, Kâinatın Oluşumunu, İnsanın Âlemde Dirilişini, Yüce Yaratıcı ’Ya Olan Aşk İle Harekete Geçişini Ve Kulluğunu İdrak Edip “İnsan- I Kâmil” E Doğru Yönelişini İfade Eder.
Sema’ Eden Canlara Sema ‘Zen Denilmiştir.
Mevlevilikte Dönmek Tabiri Yoktur. Mevleviler Sema' Eder. Her Tarikatın Zikir Ederken (Allah'I Anarken) Kendilerine Özgü Bürhanları Vardır. Mevleviliğin De Bürhanı Sema' Dır.
Semah ‘İn Her Hareketinin Anlamı Vardır. Ney Sesi Eşliğinde Dinlendiğinde Huzur Verir.
Semazen Kıyafetinin Anlamı
Semazenin Üstündeki Beyaz Kıyafete ” Tennure” Denir. Kefeni Simgeler. Başındaki Sarık “Sikke” Dir. Mezar Taşını Simgeler Bunların Hepsi Size Ölümü Anlatabilir. Ancak Semah Ölümü Değil Yaşamı, Tekrar Doğmayı Anlatır. Suretlerden Âleminden, Hakikat Âlemine Geçmeyi Anlatır. Semah İçin Meydana Çıkan Semazenlerin Üzerinde Siyah Bir Hırka Olur. Hırkanın Anlamı Mezardır. Bunu Çıkartıp Başlarlar. Yani Yeniden Doğuş. Semaya Başlama Amaçlarının İnsan-I Kâmil Olmak İçin Olduğunu Söylemiştim. Anlamı “Hakka Ulaşmış İnsan ”Demektir. Semah Yaparken 4 Kere Selam Verilir. Bu İnsan-I Kâmil Olma Yolundaki 4 Mertebeyi, Kapıyı Temsil Eder. Bunlar: 1-Şeriat 2- Tarikat 3-Marifet 4-Hakikat Kapısı. Bu Dört Kapıdan Geçmeden Kâmil İnsan Olunmaz. Semazenlerin Sağ Eli Göğe, Sol Eli Yere Bakar. Bunun Anlamı Sağ Eli Hak ‘Tan Alır, Yere Dönük Sol Elle Halka Verir. Bu Şekilde Yeniden Doğuş Tamamlanmış Olur. Tabi İlahi Doğuş.
Evinizde Veya Ofisinizde Kullana Bileceğiniz Şık Ve Son Zamanlarda Modada Olan Üründür. Masa Sehpa Vs. Üzerinde Dekoratif Amaçlı Kullana Bilirsiniz. Arkadaşlarınıza Dostlarınıza Göndere Bileceğiniz En Anlamlı Hediyedir.
En: 22 Cm Boy:20,5 Cm Bitmiş Boy:34 Cm
Diğer Özellikler
  • Marka
    Miss Gaya
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum