Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Meade 8" LX200 - ACF Professional Teleskop

Ücretsiz Kargo

 • Schmidt-Cassegrain Optik Tasarım
 • 203mm (8 in) Açıklık (Ayna Çapı)
Detaylı özellikler için tıklayın.
Fiyat
36.609,50 TL


Meade 8" LX200 - ACF Professional Teleskop Açıklaması


Meade 8” LX200-ACF (ADVANCED COMA FREE) Teleskoplar:

Gökbilimde kalıcı bir devrim yapmış olan Meade LX200 şimdi yeni fonksiyonlarla donatılarak beşinci jenerasyona ulaştı ve Yine sınıfında fark yaratan farklılıklarla liderliğini pekiştirdi.

Meade LX200-ACF Teleskopları gökbilimcilik tarihinde yeni bir dönüm noktasıdır. Kaliforniya’da Meade şirketinde 2 yıllık bir geliştirme süresinden sonra çıkartılan yeni GPS modelleri şimdiye kadar amatör gökbilimcilik sektöründe temin edilemeyen fonksiyonlar ve performansı özellikle sunuyor. Dışarıda yıldızlı gökyüzü altında geçirdikleri daha ilk gecelerinde LX200-ACF ile gezegenleri ve yüzlerce Deep-Sky cismini gözlemleyebilirler! Artık gökcisimlerini gök haritasına bakarak arama zahmetine girmeye gerek yok; tıpkı dünyanın büyük gözlemevlerinde olduğu gibi bellekte kayıtlı cisimlerden herhangi birini çağırabilirsiniz, LX200-ACF saniyede 8 derecelik inanılmaz bir hızla cisme yaklaşır ve cismi ölçülerde ortalar! Deneyimli amatör gökbilimci otomatik pozisyon tayini, elektronik koordinat seçimi, iki eksende SmartDrive ve daha birçok şey sayesinde daha önce asla tasavvur edemeyeceği sayısız pratik olanağa kavuşuyor. Aşağıda belirtilen özelliklerin hepsi standart donanımda mevcuttur – bu, başka hiçbir alette bulamayacağımız fonksiyonel bir donanımdır:

Süper stabil çatal kaideler: Yeni geliştirilen kaideler, bu kategoride fiilen mevcut en güçlü ve en stabil kaideler arasında yer alıyor. Neredeyse iki yüz değişik hız ayarının mümkün olduğu güçlü çift eksen kontrol sistemi, çekişi güçlü olan ve yine de az elektrik tüketen doğru akım tahrik düzenekleri, her iki teleskop ekseninde SmartDrive ve pozisyon tayinindeki mükemmel kesinlik sayesinde sağlıklı bir izleme yapılabiliyor ve tam bir gözlem keyfi yaşanabiliyor. Bu kaideler monte edilen iletici teleskoplar, bağlanan CCD kameralar veya ağır okülerler nedeniyle birer ilave yüke kesinlikle kolayca dayanıyor – görüntü lodosta bile bozulmuyor ve bilgisayar aranan gökcismini her zaman buluyor!

Diğer Özellikler
 • Açıklık (Ayna Çapı)
  Ürünün sahip olduğu ayna veya mercek çapını gösterir. Değer ne kadar büyük ise teleskobun ışık toplama kapasitesi o kadar yüksektir.
  203mm (8 in)
 • Teleskop Ağırlığı
  Teleskobun optik tüp+kundak+tripod tan oluşan toplam ağırlığıdır.
  75.3 kg
 • Optik Tasarım
  Ürünün hangi cins optik tasarım düzeni ile üretildiğini gösterir.
  Schmidt-Cassegrain
 • Marka
  Meade
 • Garanti Süresi
  2 Yıl
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum