7/24 Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Kitap & Film & Müzik

Kitap & Film & Müzik

Vitrin
Bizim Önerdiklerimiz
Her kitap başka bir dünyadır. Hayal gücünü geliştirir, hayata ve olaylara farklı perspektiflerden bakmayı sağlar. Tarih, sanat, politika, anı, biyografi, şiir, masal, hikâye, roman gibi birçok türü vardır kitapların. Popüler yazarlar veya dünya klasikleri gibi kategorileri de vardır kitapların. Dan Brown serilerinden Elif Şafak’ın Ustam ve Ben kitabı gibi pek çok kitap ve yazar sizleri bekliyor. Çocuk bakımı, akademik sınav kitapları gibi eğitici ve öğretici nitelikli eserler ile öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza giren Kindle gibi e-kitap okuma araçları ile şahsi kütüphanenizi yanınızda taşımak mümkün.

Geçmişten günümüze insanlar kitap, müzik ve film gibi sanat dalları ile uğraşmaktadır. Bu sanat dallarından müzik nedir? Müziği nasıl tanımlarız? Müzik titreşimlerin ve sesin anlamlı bir hal kazanmış hali olarak tanımlana bilir. Müzik aletleri ve insan sesi yardımıyla bu anlamlı ses ve titreşimleri yaratırız. Müzik aletleri kaç bölüme ayrılır? Nefesli, vurmalı, telli ve yaylı enstrümanlar olarak müzik aletleri dörde ayrılır. Gitar, org, klavye, piyano, flüt, ney, kaval, darbuka, bateri, perküsyon, davul, saz, bağlama, ud, mandolin, keman, viola, çello, viyolonsel en bilinen müzik aletleri arasında yer alırlar. Kulaklıklar, ampfilikatör, mikser, CD çalar, DSP kartlar, akustik paneller, subwoofer gibi müzik ekipmanları yardımı ile günümüzde müzik yapmak artık farklı bir boyuta taşınmıştır. Ünlü sanatçıların ve grupların albümlerine ve plaklarına HızlıAl.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

1860’lı yıllarda icat edilen sessiz film teknoloji ile başlayan sinemacılık günümüzde farklı teknolojilerin birleşmeleri ile değişik örnekler ortaya koymaktadır. Farklı film türleri ile her yaştan izleyicinin ilgisini çeken bir sanat dalı haline gelmiştir sinema. Film türleri nelerdir? Aile, aksiyon, bilim kurgu, dram, romantik, korku, gerilim, belgesel, komedi, western, çizgi film ve animasyon ana film türlerini oluşturmaktadırlar. Siyah beyaz filmler, klasikler, bağımsız yapımlar ve stüdyo filmleri gibi birçok film seçeneğine ulaşmak şimdi çok kolay. HızlıAl.com’un bünyesinde bulundurduğu film seçenekleri arasından aradığınız filmi bulabilirsiniz.