Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Kırsal Yapıda Toplumsal Değişme - Fuat Ercan - Sosyal Araştırmalar Vakfı

Aynı Gün Kargo
Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Hızlı gönderi olan ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri kargo hizmeti verilmemektedir.

Saat 14:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır.
Fiyat
18,00 TL
İndirimli Fiyat
13,50 TL
25
Kazancınız
4,50 TL

Kırsal Yapıda Toplumsal Değişme - Fuat Ercan - Sosyal Araştırmalar Vakfı Açıklaması

Bu günlerde olup bitenlere baktığımda onbeş yıl önce seçilen konunun önemli olduğunu düşünüyorum. 1980'li yıllarda askeri darbenin etkisi/ psikolojisi ile gündemi devlet ve sivil toplum karşıtlığı ve daha da kötüsü solun belirli bir kesiminde de farklı kavram ve anlamlandırma ile bu tarz açıklamalar belirleyici oldu. Yenilen şamarın etkisinden olsa gerek, şamarı atan devlet toplumu anlamada temel belirlen hale gelmişti. Şamar bu toplumun tarihsel olarak mayasında olan devleti öne çıkarma ya da devlete karşı olma hallerini güçlendirdi. Her durumda kapitalizmin Türkiye'de ulaştığı aşamayı tekabül eden ve kapitalistlerin işini kolaylaştıran bir tür analiz açığa çıkardı. Yani maddi gerçekliğe uygun bir söylem/dil oluşturdu. Askeri darbe sonrası bu tarz analizlere en büyük katkı bir zamanlar solla ilişkisi olan bazı entelektüellerden geldi. Aslında gerek devlet merkezli analiz ve gerekse devlet karşıtı liberal analizler devleti toplumsal ilişkiler seti ve sınıfsal çelişkiler ve dahası kapitalizmin yapısal özellikleri dışında analiz ediyorlardı. Bu analizler için Türkiye'nin Osmanlı'dan devir aldığı tarihsel gelenek temel referans oldu. Bu tarz analizleri gerçekçi bulmamam yönündeki daha çok sezgiler, beni bu tarz bir çalışmaya itmişti. Çeşitli sıfatlarla tanımlanan liberaller ile ulusalcılar arasında bugünlerde açığa çıkan gerilimin teorik/tarihsel belirlemelerine karşı yapılan erken dönem bir çalışmayı elinizde tutuyorsunuz.
-Fuat Ercan-
(Arka Kapak)
Yazar: Fuat Ercan
Yayın Evi: Sosyal Araştırmalar Vakfı
Boyut: 14.0x20.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 288
ISBN: 9786058971509
Diğer Özellikler
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum