Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

İnsan Kopyalamak Caiz mi? (İslam ve Tıp Açısından) - Kolektif - Bilge Yayıncılık

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

İnsan Kopyalamak Caiz mi? (İslam ve Tıp Açısından) - Kolektif - Bilge Yayıncılık Açıklaması

Biyoloji bilimi yeni buluşlar, bu buluşların insan hayatına yönelik uzun vadeli sonuçları, gen mühendisliği, somatik hücreleri tanıma alanlarında gözlemlediğimiz hızlı gelişmeler, bu sonuçların insanın ilk yaratıldığından beri sıkıntısını çektiği hastalıkların tedavisinde kullanılmasıyla müthiş başarılar gerçekleştirdi.

Şu günlerde gerek bilimsel ve gerek güncel yayın organlarında insana ait gen haritası alnındaki bilimsel başarılar konuşuluyor. Bu başarılar; insan sağlığı ve yaşamı ile ilgili sınırsız etkilere ve boyutlara erişmiş durumda. Bu noktada erişilen son aşama ise Doli adlı kuzunun kopyalanmasıyla gündeme gelen, Doğu ve Batı dünyasında tartışmalara yol açan "insan kopyalaması"dır.

Elinizdeki eser; konuyu, bitkiler ve hayvanlardaki genetik kopyalama teknikleri ve sonuçlarından tüp bebek uygulaması için üretilen kopyalara ve cinsiyetin seçimine; organ üretiminden insan kopyalamanın mümkün olup olmadığına kadar geniş bir düzlemde ele alıyor. Doktorlar ve genetik bilimcileri, işin tıbbi yönüne ait verileri ortaya koyarken fıkıhçılar da bu uygulamaların yol açacağı toplumsal meselelere değiniyorlar. İslam'da ve diğer dinlerde kopyalamaya nasıl bakıldığını ve insanlık adına bu gelişmenin hukuki sonuçlarının hangi boyutlara varacağı, Doğu ve Batı dünyasından örnekleriyle tartışılıyor.
(Arka Kapak)
Yazar: Kolektif
Yayın Evi: Bilge Yayıncılık
Boyut: 15.0x20.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 349
ISBN: 9789758364589
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum