Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Gumush Kartal Pençeli Devlet Ebet Müddet Gümüş Yüzük

Ücretsiz Kargo
Fiyat
157,00 TL
İndirimli Fiyat
109,90 TL
30
Kazancınız
47,10 TL


Gumush Kartal Pençeli Devlet Ebet Müddet Gümüş Yüzük Açıklaması

Devlet Ebet Müddet

Ebediyen yaşayacak devlet anlamına gelen, Osmanlı İmparatorluğunun kendisi için kullandığı isimlerden birisi… Devlet kurmak millet olmanın tabii bir gereği değildir. Hiç devlet kurmamış milletler tarihte mevcuttur. Ama Türk milletinin “devlet kurma” tecrübesi çok eskilerden başlayıp aralıksız devam etmiştir. Bu devlet hayatı Türk milletinin şuurunda kök salmıştır. Türk milleti, bekasını devletiyle bir gördüğü için tarih boyunca Türk devletlerinde biri yıkılırken diğeri onun boşluğunu doldurmuştur.

Göçebelik döneminde her an baskına maruz kalma ihtimali her ferdin devlet hayatında görev almasını icap ettiriyordu. Her bireyin ne yapacağını bilmesi onlarda “düzen” fikrini yerleştiriyordu. Ayrıca büyük kitlelerin göç hareketlerini organize etmek sıkı bir “disiplin”le mümkündü. Bu düzen ve disiplin unsuru Türklerin devlet kurmalarında önemli fayda sağlamıştır.

Kendi kaderini devletin kaderiyle bir gören başka bir millet daha yoktur.
Türk Milleti, bugün de devlet düzenine olan bağlılığını, hür olmak ve esaret düzenine baş kaldırmakla eş değer görmektedir. Daha açık bir ifadeyle; bizler yedi bin yıllık  Türk tarihinde kimseye köle olmadık, baş eğip boyun bükmedik. Orhun’u, Selenga’yı, Tanrıdağları’nı aşıp dört kıtada gezdik, kimi zaman düşmana set çektirip saraylar bastık. Kimi zaman karadan yürütüp gemileri, üç hilali burçlara astık. Öyle bir millet olduk ki; kökümüz Asya’da kaldı, dallarımız Anadolu’da uzandı. Meyvelerimiz Avrupa ve Afrika’da yeşerdi. “Beş milyonu katledilen, amcası Türkiye’de, dayıları Balkanlar’da, dedeleri Kafkaslar’da kalan, Kırım’da doğup, İskece’de evlenip, İstanbul’da ölen bir millet olduk.”

Oğuz Han’dan bugüne Türk’ün ebed müddet fikrini devam ettirdik. Hunlardan Osmanlıya nice nice hakanlıklar kurduk. Oğuz Han’dan Bilge Kağan’a, İlteriş’ten Alparslan’a, Osman Bey’den Fatih'e, Kanuni'den Mustafa Kemal’e kadar nice nice vatan evladı bu kutsal görevin unutulmaz parçaları oldular.
Diğer Özellikler
  • Marka
    Gumush
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum