Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Gumush Hürrem Sultan Gümüş Set

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Gumush Hürrem Sultan Gümüş Set Açıklaması

GUMUSH 925 Hürrem sultan  Zümrüt Gümüş Üçlü Set


Bileklik Uzunluğu : 19 cm
Kolye Uzunluğu :2.3 cm
Küpe Uzunluğu : 3 cm
Zümrüt Koşulsuz Aşk taşı olarak da bilinmekte birlikte Kalite takılarda kullanılması ile nam salmıştır. eşitli kültürlerin 6 bin yıllık geleneksel inancına göre zümrüt; ölümsüzlüğün sembolüdür. Yararlı etkisini arttırmak için gümüş veya bakır ile birlikte, takım halinde kullanılması gerekir. Hürrem Haseki Sultanın en çok kullandığı taş olarak Tarihimizde yerini almıştır.


Hürrem Sultan Kimdir : Renkli hayatı ile efsaneleşmiş; entrikaları, zekası, cesareti, ihtiraslarıyla ün salmış bir Hanım Sultan'dır.

Hürrem Haseki Sultan ya da Haseki Hürrem Sultan (1500-1506 arası; Rutenya, Lehistan - 18 Nisan 1558, İstanbul)

Osmanlı padişahı I. Süleyman'ın nikahlı eşi, sonraki padişah II. Selim'in annesi, Haseki ve Valide Sultan. Osmanlı Tarihinin en güçlü kadın sultanlarından biridir.


Mitolojide Zümrüt : öz alıcı güzellikte bir yeşil renge sahip olan zümrüt, en kıymetli taşlardan biridir. Geçmişte şeytanın cennetten kovulurken alnından düşen ve kutsal kadehteki taşın zümrüt oldu söylenilir. Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı.
Yunan mitolojisinde Hermes, Venüs için böyle bir tablet oluşturur. Mısırlılar, Thoth'un böyle bir tablete sahip olduğunu söyler. Müslüman yazarlar, Levh-i Mahfuz'un (olan ve olacak herşeyin yazıldığı ilahi levhanın) zümrütten olduğunu belirtirler. Hz. Musa'nın "On Emir" adlı ilahi kuralları zümrüt tablete yazılmış halde tur dağından halka söylendiği düşünülmektedir.

Zümrütün Anlamı : Koşulsuz Aşk,Sevgi, Bilgelik, Ölümsüzlük, Bereket ve Aşk.

 

Zümrutun Uyumlu Olduğu Burç : Boğa, İkizler, Yengeç, Başak

Zümrutun Rengi : Yeşil veya Koyu Yeşil (Nil Rengi)

Zümrütün Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Kolombiya, Zambiya (En De
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum