Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (S.A.V) 1-2 (Kutulu Set) - Reşit Haylamaz

Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (S.A.V) 1-2 (Kutulu Set) - Reşit Haylamaz Açıklaması

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (S.A.V) 1:
O'na inanıp gönül veren her bir yüreğin, bugün emaneti taşıyan birer Mus'ab, birer Bilal ya da Ömer olabilmesi için O'nun saflardan saf hayatını okuyup bilmek, bilip yaşamak ve yaşatma arzusunu hissetmek gerekiyor. İşte Saadet Asrı'nı gönüllerimizin bam teline dokunan bir üslupla kaleme alan Dr. Reşit Haylamaz'ın "Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (s.a.v.)" adlı çalışması da böyle bir niyetin mahsulü.

Dr. Reşit Haylamaz, Efendimiz'i (s.a.v.) yaşayıp ortaya koyduklarıyla birlikte anlatabilmeyi hedefliyor. Kitap bir siyerden çok, O'nun ve ashabının hal, tavır, beyan ve tensiplerinden yola çıkarak insanlara bir tarih şuuru veriyor. Allah Resulü'nün hayatı, tek başına yaşanan bir hayat olarak değil de hayatı paylaştığı herkesle irtibatlandırılarak hepimize model olabilecek bir tarzda takdim ediliyor. Kitabın satırları arasında, duygu ve tepkileriyle şefkat kesilmiş bir 'insan-ı kâmil' ve toplum içinde her yönüyle rehber ve yol gösterici bir 'mürşid-i ekmel' buluyorsunuz.

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (S.A.V) 2:
Dr. Reşit Haylamaz'ın bu kitabı ilk cildi yayımlandığında fazlasıyla ilgi görmüş, okurlar sabırsızlıkla ikinci cildin çıkmasını beklemeye başlamışlardı. "Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz" başlıklı çalışmanın ikinci cildinin yayımlanmasıyla son yılların en kayda değer siyer çalışması tamamlanmış oldu. Serinin ilk kitabında okuduğumuz Fahr-i Kainat'ın hayatından bugüne ders veren kesitler ve İslam tarihinin altın sayfalarını, yazar bu kitabında da aynı rahat, bilgilendirici ve içtenlikli üslupla anlatıyor. Kitapta Bedir öncesinden "veda zamanı" na kadar geçen süreç anlatılıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Yazar: Reşit Haylamaz
Yayın Evi: Işık Yayınları
Boyut: 14.0x21.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 630
ISBN: 9752781829
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum