Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Objektif

Fujifilm Türkiye Garantili!
Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Objektif AçıklamasıFujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Objektiflerin târihi yeniden yazıldı


Mükemmel resim niteliği arayışı, FUJINON optik teknolojilerinin doruk noktası olan XF ve XC objektiflerini yarattı. Burada, kenarlara doğru aydınlıkta azalmanın olmadığı, azamî diyafram açıklığında ulaşılan fevkalâde yüksek çözünürlüğü kastediyoruz. Mümkün olan en aydınlık ve en hızlı objektifi kullanabilmeniz için diyafram basamaklarını azamîleştirmek için çalıştık. Objektifin her yerde size eşlik edebilmesi için mümkün olduğu kadar kesif bir yapılanma tercih ettik. Objektif çeşitlerimizi arttırarak çok yönlü optik kaydırmalı (zoom) objektifleri ve çok geniş açılı objektifleri birinci sınıf objektif ailemizin arasına kattık. Yüzey yansımalarını asgarî düzeye indiren FUJINON orijinal Super EBC kaplamalı ve tamâmen camdan oluşan küresel olmayan (asferik) mercek ve diğer mercek öğelerinin her biri, optik teknolojinin birer ustalık eseridir. Şimdi ise X bağlantılı objektifler ve kişisel fotoğrafçılık tarihinin yeni bir bölümünü yazmaya başladık.

Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Yüksek büyültmeli ve optik kaydırmalı (zoom) objektif

Fujifilm, hava etkilerine dayanıklı olan ilk XF objektifini tanıttı:

Fujifilm’in X dizisi için üretilen değiştirilebilir profesyonel objektifler dizisine eklenen bu yeni halka ile 27mm* geniş açı ile 206mm* dar açı (tele) aralığındaki çok geniş bir alan kapsanmaktadır. Dünyanın en gelişmiş 5 basamaklı resim sâbitleme teknolojisini** bünyesinde barındıran objektif ayrıca toza ve suya karşı dayanıklı olan bir yapıya sâhiptir ve gövdesinin yirmiden fazla yerinde suya dayanıklı olararak kaplanmıştır. 

*35mm biçimine eşdeğer

** CIPA standartları ile uyumludurFujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens

27mm geniş açıdan 206mm dar açıya (tele) kadar geniş bir alanı kapsar

Yeni XF 18-135mm objektif, çeşitli ortamlar için çok elverişlidir ve çok sık kullanılan bakış açılarına hitâb eder. Manzara ve mîmârî çekimlerinde tercih edilen mükemmel bir görünge algılaması ile geniş açılı (27mm eşdeğer) çekimlerin dâhil olduğu bu objektif, resmi tüm doğallığı ile yansıtan normal bakış açıları da sunar (35mm, 40mm, 50mm eşdeğer); tabii ki portre ve hareket sahnelerinin tam ortasında bulunmanızı sağlayan 7,5 kat optik kaydırmanın (zoom) sonucundaki dar açıları (tele) da unutmamak gerekir (85mm, 135mm, 200mm eşdeğer).

Geniş açıdan dar açıya (tele) kadar keskinlik ve zengin zıtlıklar içeren yüksek başarımlı betimlemeler elde etmek için 4 adet küresel olmayan (asferik) ve 2 adet ED kaplamalı mercek dâhil yüksek başarımlı cam mercekler kullanılır. Yüksek geçirgenliğe (99,8%) ve düşük yansımaya (0,2%) sahip çok katlı HT-EBC kaplama, özellikle arkadan ışık şartlarında ortaya çıkan hâlelenme ve gölgelenme etkinliklerini verimli olarak azaltmaya yönelik bir biçimde uygulanmıştır. Objektifin geniş odak aralığından yararlanarak, tasarım ve açı seçimlerinde çok daha fazla özgürlük sunulmaktadır.

* 35mm eşdeğer
Hızlı otomatik netleştirme (AF) (azm. 0,10sân.) *2 ile sessiz işlemler

XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR objektifi, otomatik netleştirmeyi daha hızlı yapabilmek için bir içten netleştirme mekanizması*3 kullanır. Bu sistem, netleştirme merceğini hafifleştirerek ve lineer bir motorun kullanılması ile mümkün olabilmiştir. Böylece bu objektif, X dizisinden safha keşifli AF özelliği olan bir makine*4 ile birleştirildiğinde daha hızlı bir otomatik netleştirme ile birlikte daha akıcı bir fotoğrafçılık uygulanabilir.

Netleştirme merceğini doğrudan yürüten lineer motor teknolojisi, film çekimlerinde gerekli olan sessizlik oluşturmak için çok az ses çıkartır.Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens

*2 CIPA ilkeleri ve yüksek başarım kipi işleminde hazîran 2014 tarihinde yapılan Fujifilm şirket içi ölçümler ile uyumludur.

*3 Objektifin başında veyâ sonunda bulunan nispeten küçük mercekleri, nispeten büyük merceklerin konumlandırıldığı cepheyi kımıldatmadan hareket ettirme yöntemi.

*4 Hazîran 2014 îtibârı ile: FUJIFILM X-T1 ve FUJIFILM X-E2

*5 Otomatik netleştirme sisteminin beklendiği gibi çalışmasını temin etmek için makinenizin en son ürün bilgilerini indirip, yükleyiniz.

   Ürün bilgisi, aşağıdaki sayfadan yüklenilebilir:

   http://fujifilm.jp/support/digitalcamera/download/fw_table.html   *27 Hazîran tarihinden îtibâren
Dünyanın en gelişmiş, 5 basamaklı resim sâbitleme sistemi

Dünyanın en gelişmiş, 5 basamaklı resim sâbitleme başarımını elde etmek için düşük frekans alanındaki hareketleri keşfetme becerisini geliştirmek ve keşfedilen sinyaldeki bulanıklığı ânında ayırt edebilecek bir algoritmanın geliştirilmesi zorunluluğu vardı. Düşük hızlı obtüratör alanındaki düzeltme başarımı ise iki katına çıkartıldı. Böylece hafif donanımlı çekim tarzında, sehpa kullanmadan yapılan çekimlere önemli bir kolaylık sağlandı. Yeni benimsenen yüksek kesinlikli döner algılayıcı, yüksek frekanslardan düşük frekanslara kadar tüm alanda hareketi keşfedebilen kuvars salıngaçlar ile döşenmiştir.Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens

Toz geçirmez, suya dayanıklı yapı

Toza ve hava etkilerine dayanıklı bir yapı sunan objektif gövdesi, doğal ortamda oluşabilen hava değişikliklerine ve ânî yağmur, toz veyâ su sıçramalarına karşı 20 farklı kısmında mühürlenmiştir. Optik kaydırma (zoom) hissini iyileştirmek için objektif gövdesinin tabanına bir vantilatör yerleştirilmiştir. Yapı biçimi, toz parçalarının ve rutûbetin objektif içine girmesini önleyerek işlemlerin kolayca yapılabilmesini temin eder.

Objektif, kendileri de toza ve suya karşı dayanıklı olan Fujifilm X-T1 ve yatay kulp VG-XT1 ile uyumlu olacak biçimde tasarlanmıştır.
Mükemmel taşınabilirlik için hafif ve kesif tasarım

XF 18-135mm objektif kesif bir yapılandırma dâhilinde geniş bir çekim aralığı, gelişmiş resim sâbitleme sistemi ve toz ve suya karşı dayanıklı bir doku sunmaktadır. X-T1 ile birleştirildiğinde makine ve objektifin toplam ağırlığısâdece 930 gramdır. Taşınabilirliği yüksek olan ve suya dayanıklı bu takım fotoğrafçıya çok iyileştirilmiş bir esneklik ve daha geniş fotoğraf fırsatları sunmaktadır.

Her birinin çeşitli küresel merceklerin başarımını arttırdığı 4 adet küresel olmayan (asferik) mercek, objektifin optik uzunluğunun çok kısa olmasına katkıda bulunurlar. Manevra kaâbiliyeti yüksek ebatları ve tüm uzunluğunda kolayca dengede tutulabilmesi ile rahat çekimler için tüm şartlar mevcuttur.Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens

MTF Değerleri                                                        

Dikey eksen: Zıtlık     S: Sagittal   M: Meridional Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens
Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Lens


Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum