Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah

Fujifilm Türkiye Garantili!
Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah AçıklamasıFujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Objektiflerin târihi yeniden yazıldı

Mükemmel resim niteliği arayışı, FUJINON optik teknolojilerinin doruk noktası olan XF ve XC objektiflerini yarattı. Burada, kenarlara doğru aydınlıkta azalmanın olmadığı, azamî diyafram açıklığında ulaşılan fevkalâde yüksek çözünürlüğü kastediyoruz. Mümkün olan en aydınlık ve en hızlı objektifi kullanabilmeniz için diyafram basamaklarını azamîleştirmek için çalıştık. Objektifin her yerde size eşlik edebilmesi için mümkün olduğu kadar kesif bir yapılanma tercih ettik. Objektif çeşitlerimizi arttırarak çok yönlü optik kaydırmalı (zoom) objektifleri ve çok geniş açılı objektifleri birinci sınıf objektif ailemizin arasına kattık. Yüzey yansımalarını asgarî düzeye indiren FUJINON orijinal Super EBC kaplamalı ve tamâmen camdan oluşan küresel olmayan (asferik) mercek ve diğer mercek öğelerinin her biri, optik teknolojinin birer ustalık eseridir. Şimdi ise X bağlantılı objektifler ve kişisel fotoğrafçılık tarihinin yeni bir bölümünü yazmaya başladık.

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Sâbit odak uzaklıklı, geniş açılı objektif

Fujifilm, hava etkilerine dayanıklı ve yüksek ışıklılığa sâhip yeni geniş açılı objektifini sunar: 

Hava etkilerine dayanıklı ve ışıklılığı yüksek olan bu objektif, X dizisinin sistem makineleri için tasarlanmıştır. XF objektifleri dizisinin yeni sâbit odak uzaklığı olan 16mm (24mm eşdeğer) ile heyecanlandırıcı genişlikte bir alana hükmedersiniz. F1,4 seviyesindeki yüksek ışıklılık ile zor ışık şartları altında dâhi mükemmel bir resim niteliği elde eder ve makro çekimlerde, hâikûlâde bir "bokeh" etkisi yaratabilirsiniz. Asgarî çekim mesâfesi: 15 santimetredir. Ayrıca çok hızlı bir AF sistemine sâhip olan FUJINON XF 16mm objektifi iklim ve toza karşı dayanıklılığı, eksi 10 derece soğuklukta bile kullanılabilir olması, kesif ebatları ve hafifliği ile de dikkat çekmektedir.   Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah

Manzaralar, portreler, sokak ve makro fotoğrafçılığı için hızlı diyaframlı ve geniş açılı objektif


11 küme hâlinde toplanan 13 öge ve yüksek betim niteliği için "Nano GI" kaplama

Optik tasarım dâhilinde iki adet küresel olmayan (asferik) ve iki adet çok düşük dağınım (ED) mercek ögesi bulunmaktadır ve böylelikle, özellikle en geniş açılık olan F1,4 seviyedinde bile küresel ve renksel sapmalar engellenerek keskinlik ve yüksek nitelik elde edilir. Mercek yüzeyinin tamâmında uygulanan Fujifilm'in emsâlsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli, elektron ışınlamalı kaplama) kaplama sâyesinde hâlelenme azaltılır ve ışımalar dengelenerek keskin ve berrak resimler elde edilir. Yeni geliştirilen ve cam ile hava arasındaki kırılma etmenini değiştiren Nano-GI kaplama teknolojisi ile çapraz düşen ışıkların oluşturduğu hâlelenme ve ışımalar etkili olarak azaltılır. Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
15cm asgarî çekim mesâfesi


Konuya daha fazla yaklaşabildiğinizde "bokeh" etkisi artar ve perspektif daha devingen olur; böylece geniş açı fotoğrafçısının yaratıcılık imkânları artar. XF16mmF1.4 R WR objektifini örneğin: Arka planda lokantanın olduğu bir yemek tabağının çekimi için veyâ arka planda ormanın olduğu bir bitkinin yüzeyindeki su damlacıklarının çekimi için kullanabilirsiniz ve hem konunun hem de çevresinin yansıtıldığı resimler elde edersiniz. Özellikle 15cm asgarî çekim mesâfesinde oluşan çeşitli sapmaların düzeltilmesi ve çekim mesâfesine uygun olarak birbirlerine bağlı olarak çalışan iki adet odaklama kümesinden oluşan "Değişken odaklama sistemi" ile odak alanının tamâmında yüksek bir betimleme niteliğine erişilmiştir.

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah

0,11 sâniyeden hızlı olan çok süratli otomatik netleştirme (AF)

Netleştime halkasında bulunan alan derinliği taksimâtı, sokak fotoğrafçıları için çok yararlıdır. Mesâfeyi hesaplamak ve diyaframı ayarlamak sûreti ile kullanıcılar, ânî çekimler yapabilirler.Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Alan derinliği taksimatlı netleştirme halkası


Netleştime halkasında bulunan alan derinliği taksimâtı, ânî çekimleri sevenler için çok yararlıdır. Mesâfeyi ölçmek ve diyaframı ayarlamak sûreti ile kullanıcılar, tereddüt etmeden ânında çekimler yapabilirler.

Suya ve toza dayanıklı


İklime dayanıklı yapı, objektif gövdesinin üstündeki 8 alanda 9 adet mühür içerir. Böylece objektif ânî yağmurdan, tozdan ve su sıçramalarından korunur.

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Hafif ve kesif


Yaklaşık 375 gram ağırlık ile bu objektif, DSLR sistemindeki muadilinden %40 kadar daha hafiftir. İşte bu haber, en yüksek optik başarımı çok kesif bir gövde içinde sunan bir çok yönlü objektifi arzu eden tüm fotoğrafçıların sevineceği bir haberdir.

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Optik aksesuarlar: LH-X16 Güneşlik (ayrı satılır)


Dâimâ birinci sınıf niteliğin peşinde olmak bizi, sahip olmaktan gurur duyacağınız bu yüksek kesinlikli olan metal güneşliğe götürdü.

Fujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah

Objektif yapısı

XF16mmF1.4 R WRFujinon XF 16mm F1.4 R WR Objektif Siyah
Teknik özellikler


Adı

Optik yapı

Odak uzaklığı (35mm eşdeğer)    

Resim açısı

En büyük açıklık

En küçük açıklık

Diyafram yaprakları adedi

Diyafram basamakları

Netleştirme menzili

Azm. betimleme ölçeği

Azm. çap x Uzunluk

Ağırlık (kapak ve güneşlik hâriç)

Filtre çapı 

Fujinon Objektif XF16mmF1.4 R WR

11 küme hâlinde 13 öge (2 adet küresel olmayan (asferik) öge ve 2 adet fevkâlâde düşük dağılım ögesi)

f=16mm (24mm)

83,2°                                                   

F1.4

F16

9 (yuvarlağa yakın diyafram açıklığı)

1/3 EV (22 basamak)

15cm – sonsuz

0,21 kat

∅ 73,4mm x 73mm

375g

∅ 67mm

Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum