Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Objektif

Fujifilm Türkiye Garantili!
Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Objektif AçıklamasıFujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Objektiflerin târihi yeniden yazıldı


Mükemmel resim niteliği arayışı, FUJINON optik teknolojilerinin doruk noktası olan XF ve XC objektiflerini yarattı. Burada, kenarlara doğru aydınlıkta azalmanın olmadığı, azamî diyafram açıklığında ulaşılan fevkalâde yüksek çözünürlüğü kastediyoruz. Mümkün olan en aydınlık ve en hızlı objektifi kullanabilmeniz için diyafram basamaklarını azamîleştirmek için çalıştık. Objektifin her yerde size eşlik edebilmesi için mümkün olduğu kadar kesif bir yapılanma tercih ettik. Objektif çeşitlerimizi arttırarak çok yönlü optik kaydırmalı (zoom) objektifleri ve çok geniş açılı objektifleri birinci sınıf objektif ailemizin arasına kattık. Yüzey yansımalarını asgarî düzeye indiren FUJINON orijinal Super EBC kaplamalı ve tamâmen camdan oluşan küresel olmayan (asferik) mercek ve diğer mercek öğelerinin her biri, optik teknolojinin birer ustalık eseridir. Şimdi ise X bağlantılı objektifler ve kişisel fotoğrafçılık tarihinin yeni bir bölümünü yazmaya başladık.

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Optik kaydırmalı (zoom) üst seviye standart objektif

Fujifilm, hava etkilerine dayanıklı ve yüksek ışıklılığa sâhip yeni standart objektifini sunar:

Hava etkilerine dayanıklı olan bu optik kaydırmalı (zoom) standart objektif 24mm* ilâ 84mm* aralığında odak mesâfesi ve F2.8 sâbit diyafram açıklığı sunar. XF dizisinin birinci sınıf objektiflerinden olan FUJINON XF16-55mm F2.8 R LM WR, en gelişmiş optik yaplanmaya sâhip olması nedeni ile mümkün olan en yüksek resim niteliğine erişebilmektedir. Üç adet küresel olmayan (asferik) ve üç adet ED mercek içeren bu yapılanmaya FUJINON tarafından geliştirilen ve yansımaları asgarî seviyeye indiren özel HT-EBC ve "Nano GI" kaplamalar eklenmiştir.  

 

*35mm biçimine eşdeğerFujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Optik kaydırmalı (zoom) standart objektiflerin önde geleni

Âzamî betim niteliğine erişebilen optik tasarımı ile optik kaydırmalı (zoom) standart objektiflerin önde gelen temsilcisi 


Sınıfının en iyi resim niteliğini sunabilmek için F2.8 sâbit diyafram açıklığı ile çalışan bu hızlı ve standart optik kaydırmalı objektif, 12 küme hâlinde toplanmış olan 17 adet ögeden oluşan bir optik yapılanmaya sâhiptir. Bu yapılanmanın içinde bulunan üç adet küresel olmayan (asferik) mercek küresel sapma ve bükülmeleri engellerken 3 adet ED mercek ögesi, yanal renksel sapmaları (geniş açı) ve eksensel renksel sapmaları (dar açı (tele)) azaltır. Böylece optik kaydırma (zoom) alanının tamâmında köşeden köşeye bir keskinlik elde edilir.

 

Dokuz adet yuvarlatılmış diyafram yaprağı, yumuşak ve dâiresel bir alan derinliği oluştururlar. Küresel sapmaların en yüksek mertebede bastırılması nedeni ile hem ön hem de arka plânda mükemmel "bokeh" etkileri üretmek mümkün olmaktadır.Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens

Mercek yüzeyinin tamâmında uygulanan Fujifilm'in emsâlsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli, elektron ışınlamalı kaplama) kaplama sâyesinde hâlelenme azaltılır ve ışımalar dengelenerek keskin ve berrak resimler elde edilir. Yeni geliştirilen ve cam ile hava arasındaki kırılma etmenini değiştiren Nano-GI kaplama teknolojisi ile çapraz düşen ışıkların oluşturduğu hâlelenme ve ışımalar etkili olarak azaltılır.

 

Bu objektifi X dizisinden LMO (Objektif geçişlerini hafifletme teknolojisi) özellikli bir makine ile birleştirdiğinizde objektifin başarımı daha da artar. LMO teknolojisi kırınımları düzeltir ve böylece, kenardan kenara keskin olan resimler üretir ve özellikle kısık diyaframlarda gerçekçi bir üç boyut etkisi yaratır.    Lineer motor sâyesinde çok hızlı ve sessiz otomatik netleştirme (AF)


Çok hızlı ve sessiz AF, dönen merceğin ağırlığını azaltarak ve çifte lineer motoru ekleyerek mümkün olmuştur. 0,06 sâniye ile en hızlı AF sâyesinde ve bu objektif safhâ keşifli AF özelliği olan X dizisinden bir makine ile kullanıldığında çekimlerinizde önemli bir komfor sağlanır. Sessize yakın obtüratör sesi ile birleştirildiğinde ise: Sükûnetin gerekli olduğu mekânlarda dikkat çekmeden, rahatça çekim yapılabilir.  

Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens

Suya dayanıklı, toza dayanıklı ve -10°C düşük ısıda işlem yapabilir

 

Tamâmen mühürlü olması nedeni ile objektif hem su sıçramalarına hem de toza karşı korumalıdır. Ayrıca eksi on dereceye kadar soğuğa dayanıklı olduğu için, aynı vasıflara sâhip olan FUJIFILM X-T1 fotoğraf makinesi ile çok iyi uyum sağlar. 
MTF Değerleri                                                        

Dikey eksen: Zıtlık     S: Sagittal   M: Meridional  Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens
Fujinon XF 16-55mm F2.8 R LM WR Lens


Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum