Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Doğaçlama Tiyatro Yöntemi - Ruth Zaporah - Mitos Boyut Yayınları

Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Doğaçlama Tiyatro Yöntemi - Ruth Zaporah - Mitos Boyut Yayınları Açıklaması

Bu kitap Ruth Zaporah'ın Action Theater (Eylem Tiyatrosu) adını verdiği doğaçlama tiyatro yönteminin yirmi günlük eğitimine adanmıştır.

Doğaçlamayı, yaşamı yansıtan bir süreç olarak gören bu yöntem, sadece oyuncular tarafından değil, insanın olduğu her alanda uygulanabilir.

Oyuncular, yönetmenler, eğitimciler, terapistler, anne babalar, doktorlar, mimarlar, yazarlar, müzisyenler... Herkes bu yöntemi kavrayabilir, öğrenebilir; sanatına, mesleğine ve yaşamına aktarabilir.

"Action Theater yaparak Ruth Zaporah gibi ilham kaynağı bir öğretmen, canlandırıcı, esprili ve kavrama becerisi gelişmiş bir oyuncu ile çalışma olanağı bulursunuz.

Doğaçlamanın aklının, yüreğinin ve bedeninin böyle çekici bir şekilde araştırılması, bu usta ile çalışmak için dünyanın dört bir yanından gelen insanları çekmeye devam ediyor."
-Anna Halprin, Dansçı ve Koreograf-

"Action Theater kendi kendini sınırlamadan, güvensizlik ve korkudan kurtulmak için gerçekten bir yol gösteriyor. Ruth'un talimatları çerçevesinde çalışarak henüz oluşmamış, senaryosu yazılmamış bir dünyada spontane bir şekilde yaşamayı gerçekleştirebiliriz."
-Edward Espe Brown, Zen Hocası ve Aşçı, Hayatınızı Nasıl Pişirirsiniz Adlı Belgesel Filmin Başrol Oyuncusu-
(Tanıtım Bülteninden)
Yazar: Ruth Zaporah
Yayın Evi: Mitos Boyut Yayınları
Boyut: 14.0x20.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 280
ISBN: 9786054465552
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum