Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Canon EOS 6D 24-105mm f/4L IS Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon Eurasia Garantili! (Sınıf Eğitimi Hediye)
Ücretsiz Kargo

 • 3.0" LCD Ekran Boyutu
 • SD / SDHC, SDXC Hafıza Kartı Desteği
 • Lityum-Iyon Batarya Güç Seçenekleri
 • 5472 x 3648 Görüntü Çözünürlüğü
 • 1920 x 1080 Video Kayıt Çözünürlüğü
Detaylı özellikler için tıklayın.
Fiyat
8.998,90 TL


Canon EOS 6D 24-105mm f/4L IS Lens DSLR Fotoğraf Makinesi AçıklamasıCanon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 6D 24-105mm IS STM


Full Frame DSLR modellerinin girişi sayabileceğimi bir sınıfın oluşmasında etkili olan Canon, Sınıfının gözdesi ve öncüsü olmasıyla da bir adım öne çıkıyor. Yüksek ISO performansı ile birçok üst sınıf kullanıcısının da dikkatini çekmesi ve dahili Wi-Fi gibi özelliklerinin olması ile tercih sebebi olan özellikleri barındırıyor. Canon 6D’yi diğer DSLR modellerinden ayıran belirgin özellikleri ve yüksek ISO başarımının dışında büyük CMOS Sensör ile DIGIC 5+ işlemcisiyle de yüksek performans sergilemesi sağlanmış.

     Canon 6D ile yeni bir sınıfın başlangıcını gerçekleştirirken Orta sınıf DSLR fotoğraf makinesi modellerinin önüne geçerken diğer Full Frame Profesyonel DSLR modellerinin de sunduklarından aşağı kalmıyor. Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 6D ile Hayallerinizin Bir Adım Ötesine Geçin.

  Canon Üst sınıf DSLR modelleri ile APS-C modelleri arasındaki uçurumu kaldırdı. Giriş seviyesi Full Frame DSLR diye konumlandırabileceğimiz Canon 6D, yüksek kalite fotoğraf performansa sahip 20,2MP CMOS Sensörü DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi  ve sensör ve işlemcinin müthiş uyumu; 102400 ISO Hassasiyetinde çekim yapabilmesi ile Üs sınıftan özellik olarak farksız fakat daha kompakt yapıya sahip bir fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıkıyor. 

Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon 6D’nin Tasarım ve Gövde Yapısı

 Canon giriş seviyesi DSLR gövdelerinde kullandığı kaliteli malzemeyi üst sınıflarında magnezyum alaşım kullanarak daha da sağlamlaştırıyor. Canon EOS 6D ile sadece Magnezyum alaşım kullanmak yerine ön yapısında magnezyum kullanmayı tercih etmiş. Bu durum Canon 6D’nin hem hafif hem de daha sağlam olmasını sağlarken zor koşullarda 6D’nin mükemmel performansını desteklemiş.

     Gövde tasarımında 5D Mark III ten daha küçük 70D ile benzer tasarıma sahip olması ise taşınabilirliği artırırken el ile tutuşun sağlamlaşmasını sağlamış. Canon 6D’nin tuş yerleşimi ise klasik Canon çizgilerini yansıtırken işlevselliğin artması yönünde adımlar atılmış.


Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 6D’nin Dahili Wi-Fi Özelliği ve GPS

Canon gelişen fotoğraf pazarında daha sağlam yer almak için birçok özelliği tek makineye sığdırmayı başarmış. Dahili Wi-Fi  özelliği ile tablet ya da smartphone’dan kontrol imkanı sağlanırken manuel arların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özellik ile kullanıcılarına sunmuş. Dahili  GPS  ile Canon 6D, fotoğraflarınızı nerede çektiğinizi unutsanız dahi bunu size hatırlatmayı başarıyor. Konum bilgisi eklemek seyahatleriniz sırasında oldukça etkili bir iş çıkarırken 6D’yi sosyal ortamlarda oldukça kullanışlı hale getiriyor.
Canon 6D’nin 20.2 Megapiksel Full Frame CMOS Sensör Yapısı

 Yeni geliştirilen CMOS sensörü ile Canon EOS 6D, oldukça kaliteli ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyor. A2 boyutundaki baskılarda bile etkili bir performans sergileyen Canon 6D, ışığın yetersiz olduğu durumlarda da oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yüksek ISO başarımını DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi ile mükemmel bir uyum yakalayan sensörü, Canon 6D’de bir bütünde karşımıza çıkıyor. 

Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon 6D’nin DIGIC 5+ Görüntü İşlemcisi

 Üst sınıf Full Frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 6D, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde grensiz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlan 6D, ISO değerini artırma çekinceleri olanlar için mükemmel bir seçenek oluyor. RAW  ya da Jpeg performansında bir farklılık oluşmazken her değerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.
Canon 6D’nin 3.0" Clear View II LCD Ekranı

  Canon, 6D modelinde birçok modelde olduğu gibi 3.0” bir LCD ekran kullanmayı tercih etmiş. 1.040.000 pikselden oluşan ve 7.6cm LCD ekran, yaklaşık olarak 160° lik bir görüş açısına sahip. Özellikle Live View yani canlı ön izleme modundayken ya da video çekiyorken daha düşük parlama yaptığı ve diğer markadaki muadillerinden kendini ayırdığı gözlemlenmiş.

     Dahili elektronik terazisi sayesinde ufuk çizgisini doğru ayarlamanız sağlanırken düşük enerji tüketimi sayesinde pil bitim süresinin uzun olması sağlanmış. 


Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiKararlı ve Hızlı Netleme

Canon EOS 6D hızlı ve doğru netleme için tamamen yenilenmiş 11 noktalı odaklama sistemine sahiptir. Düşük ışık koşullarında daha iyi performans ve odaklanabilmek için orta odak noktası EV -3 duyarlılığına kadar çekimler yapabiliyor. Merkezindeki çapraz tip AF noktası  netlemenin zorlaştığı durumlarda bile etkileyici performansını kullanıcısına sunuyor.
Canon EOS 6D ile Saniyede 4.5fps

 Canon 6D Tam Kare sensöre sahip DSLR makineler içerisinde yüksek performans sunan gövdelerden birisi. Saniyede 4.5 fps  çekim hızına ulaşan Canon 6D, hız konusunda da kullanıcısını yalnız bırakmıyor.

Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 6D ve Dahili HDR Modu

Dahili HDR  modu sayesinde yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmenizi kolaylaştırıyor. Özellikle sert ışıkta ya da karanlık ortamlarda alacağınız dinamik aralığın kat be kat üzerine çıkmanız sağlanırken daha pürüzsüz ve net bir performans almak kolaylaşmış. 
Canon 6D ile Çoklu Pozlama

Birden fazla fotoğrafın üst üste çekilmesini sağlayan bu sistem Analog döneme ait bir özelliğin Dijital makinelere girmesini sağladı. Gölgeler ve vurguların bütünleşik olarak bir fotoğrafta birden fazla fotoğrafa dair izler bulmanızı sağlayan çoklu pozlama yaratıcılığınızın artması konusunda en büyük avantajı sağlıyor. 

Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 6D 24-105mm IS STM Lens DSLR Fotoğraf MakinesiCanon EOS 6D’nin iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü

   Canon EOS 6D, 63 noktalı  ve Çift katmanlı ölçüm sistemine sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Vurgular ve Gölgelerdeki detayların alınması konusunda Genel Ölçüm Pozlama kullanılabilirken Nokta ve  Merkez Ağırlıklı  ölçüm de kullanabiliyorsunuz. Dinamik aralığın doğru değerlerde yansımasını sağlayan Ölçüm sensörü Canon EOS 6D ile mükemmel bir uyum ile kullanıcılarına sunulmuş.
Canon EOS 6D ile Full HD Video Performansı

     Canon 6D ile Full HD yani 1080p çözünürlükte videolar çekebilirken 1080p’de 30fps; 720p’de 60fps çekim yapma imkanına sahip oluyorsunuz. 
Canon 6D ile Otomatik Akıllı Sahne ve Özel Sahne Modları

 Otomatik Akıllı Sahne Modu mümkün olabilecek en iyi pozlamayı seçer.Picture style , otomatik pozlama, otomatik beyaz ayarı ve otomatik akıllı sahne modu sahnenizi analiz eder. Makinenizin tripoda bağlı olup olmadığını, çekmek istediğiniz sahnedeki insan sayısını, ortam ışığını, hareket eden obje olup olmadığına göre en iyi pozlama değerlerini seçip sizin en iyi görüntüyü yakalamanızı sağlar.

     Özel Sahne Modları ise zorlu ışık koşullarında sizlere çok yardımcı olacak, çekilen görüntüleri geliştirecek bir sistemdir. Dramatik sonuçlar yakalayabileceğiniz günbatımı fotoğraflarını çekmek sizin için artık daha kolay olacaktır. Elde Gece Çekim Modu sayesinde makineniz, ışığın az olmasına rağmen olabildiğince yüksek örtücü hızları seçecektir. Böylelikle makine elinizin titreşimini algılamadan çekim yapabilecektir. Arka Işık Kontrolü HDR modu ise tersten aydınlatılmış nesnelerin çekimini sizler için çok kolaylaştırıyor. 3 farklı pozlama değerinde fotoğraf çekip tek bir görüntüde birleştiren EOS 6D, geniş dinamik aralığı sayesinde çok parlak bölgeler ile karanlıkta kalan detayları doğru pozlanmış tek bir görüntüde buluşturuyor.  
Genel Özellikler
 • Bağlantı Arabirim
  HDMI Mini
 • Dosya formatı(foto)
  JPEG, RAW
 • Güç Seçenekleri
  Lityum-Iyon Batarya
 • Flaş
  Var
 • Otomatik Çekim
  Var
 • Video Mod
  MOV
 • Paket İçeriği
  Şarj Edilebilir Pil, Şarj Aleti, Omuz Askısı, Canon Görsel Akademi Kartı
 • Ağırlık
  755 Gr.
 • Ebat
  144.5 x 110.5 x 71.2 mm
 • Sesli Video Kaydı
  Var
 • Türkçe Menü
  Var
Görüntü Özellikleri
 • Görüntü Sensör
  CMOS
 • Video Kayıt Çözünürlüğü
  1920 x 1080
 • Görüntü Çözünürlüğü
  5472 x 3648
 • Görüntü Sabitleyici
  Var
Objektif Özellikleri
 • Hassasiyet (ISO)
  ISO 51200
 • Çözünürlük
  20.2 MP
Ekran Özellikleri
 • Kırmızı Göz Düzeltme
  Var
 • LCD Ekran Boyutu
  3.0"
 • Yüz Tanıma
  Var
Ürün Özellikleri
 • Renk
  Siyah
Diğer Özellikler
 • Garanti Süresi
  2 Yıl
 • Marka
  Canon
Hafıza Özellikleri
 • Hafıza Kartı Desteği
  SD / SDHC, SDXC
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum