Lütfen Bekleyiniz...
Sepetim (0)
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
Lütfen Bekleyiniz
TOPLAM TUTAR . TL
kargo bedava

Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

% 5
1.998,94 TL
1899,00 TLKDV Dahil
TAKSİT SEÇENEKLERİ
6 X 316,5 TL' den başlayan taksitlerle
 • Marka : Canon
 • Kamera Çözünürlüğü : 18 MP
 • Ekran Boyutu : 3.0"
 • Video Çözünürlüğü : 1080P
 • Güç Seçeneği : Li-ion Şarj Edilebilir ..
TÜM ÖZELLİKLERİ GÖSTER
2 Yıl Distribütör Garantili Canon Türkiye Garantili
İndirimli Ürün
BU ÜRÜNÜ PAYLAŞ
Yorum Yorum Yorum Yorum Yorum
(1Yorum) Yorum Yap
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D 18-55 Kit DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri
Dünyanın en hafif ve en küçük DSLR fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyan Canon Eos 100D (sadece 407gr), 18megapiksellik APS-C sensörü, ileri düzey 9 noktalı AF sistemi, DIGIC 5 görüntü işlemcisinin getirdiği yüksek ISO performansı ve 3.0" boyutunda dokunmatik LCD ekranı gibi üst düzey özellikleri ile bütünleşerek mükemmel uyumu fotoğrafseverlere sunuyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D 'nin Tasarım ve Gövde Yapısı
Canon, EOS 100D 'nin gövdesinde büyük ölçüde alüminyum ve polycarbon kullanmayı tercih ederek, bu giriş sınıfı makinesinde dayanıklılığı ve sağlamlığı daha da arttırmayı başarmış. Bu sayede Canon, Eos 100D 'nin hem hafif hem de ergonomik olmasını sağlarken, zor koşullarda altında özellikle suya ve toza karşı dayanıklı olmasını başararak makinenin mükemmel performansına ciddi ölçüde katkı sağlamış. Gövde boyutu olarak Canon 100D, 116,8 x 90,7 x 69,4mm ölçülerinde ve 407gr ağırlığında. Gövde yapısı olaraksa 1100D, 1200D ve hatta 650D gibi makinelerden ayrılan EOS 100D ele sağlam oturması ve tutuş ergonomisi ile üst segmentlerdeki güvenirliği, rahatlığı sağlamaktan geri kalmıyor. 100D ufak olmasına rağmen üzerindeki düğmeler giriş seviyesi DSLR 'lardakiyle neredeyse aynı. Giriş seviyesindeki bütün tuşlar mevcut. Fakat 100D 'nin konsepti gereği hepsi mümkün oldukça küçük tutulmaya çalışılmış. Arka kısmındaki düğmelerde bazı ufak yer değşiklikleri de söz konusu. Canon Eos 100D 'nin tek elle kullanılabilmesi için önemli tuşların hepsi sağ tarafta konumlandırılmış, sol tarafta ise menu ve function tuşları mevcut. Üst taraftan bakıldığında, 700D 'yi çok andırıyor. Fakat 100D 'de küçük olduğu için ISO tuşuyla üst tekerlek yan yana, hemen önlerinde denklanşör bulunmakta ve arkalarında ise çekim modunu belirlediğimiz ayar kadranı. Canon 700D ile beraber gelen ON/OFF tuşunun devamına eklenen video modu Canon 100D 'de de karşımıza çıkıyor. Tamamen kullanıcı dostu bir body Eos 100D.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D 'nin 18Megapiksel APS-C CMOS Sensör Yapısı
Canon EOS 100D, yüksek megapikselli APS-C CMOS sensöre sahip. Canon 'un pek çok makinesinde kullandığı APS-C CMOS sensörü 100D 'de 18megapiksel ile karşımıza çıkıyor. Bu özelliği fotoğrafçılıkta pek çok alan için mükemmel bir seçenek. A2 boyutunda dahi baskıları kolayca alabileceğiniz gibi daha fazla detay isteyen ürün ve makro fotoğraflarınız için de ideal değerlere ulaşmanızı sağlıyor. 100D 'nin fotoğraf kalitesi ile fotoğraflarınızı işlemek artık daha kolay.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D 'nin DiGiC 5 Görüntü İşlemcisi

Profesyonel serideki full frame cihazlarda yer alan görüntü işlemcisine sahip Canon EOS 100D, yüksek ISO başarımı ile tüm fotoğraf severleri kendisine hayran bırakıyor. Özellikle yüksek ISO değerlerinde gürültüsüz ve net bir fotoğraf elde etmenizi sağlayan 100D, yüksek ISO değerlerine çıkmak isteyenler için büyük ve önemli bir seçenek oluyor. Aynı zamanda DIGIC 5 görüntü işlemcisinin sayesinde saniyede 4 kare çekimine imkan tanıyor. Bu küçük canavardan hiç beklenmeyecek şahane bir artı. Raw (ham) ya da jpeg türünde fotoğraf performansında bir farklılığa neden olmazken tüm değerlerde kaliteyi yakalamanız sağlanmış.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı
Noise oranı oldukça düşük olan Canon EOS 100D 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 12800 'e kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. DiGiC5 görüntü işlemci ile birlikte Canon 100D genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 25600 ISO değerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon EOS 100D 'nin 3.0" Dokunmatik LCD Ekranı
Canon, 100D 'de 3.0" yani 7,7cm boyutunda, 1,040,000 nokta çözünürlükte dokunmatik bir multi-touch LCD ekran kullanmış. İlk olarak 650D gövdeler ile gelen dokunmatik ekran teknolojisi kompakt yapıdaki 100D ile muhteşem bir uyum oluşturmuş. Clear View II kapasitif dokunmatik ekran ile EOS 100D 'nin ayarlar menüsüne hızla ve kolayca erişilebilir. Sola ya da sağa doğru kaydırılarak görüntülere göz atabilir ve tek bir dokunuşla netleme yaparak canlı görünüm modunda mükemmel çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca yine lcd ekran üzerinde zoom yaparak fotoğraflarınızı incelemeniz de mümkün. Ekranın üzerindeki özel kaplaması sayesinde ekran üzerinde kalan parmak izleri minimuma iniyor. Ayrıca bu kaplama sayesinde ekran parlaklığını yitirmiyor. %95 kapsama alanına sahip olan, 22 mm bakış noktasıyla rahat bir görüntüleme deneyimi sunan ve görüntülediği çekim bilgileri ve elektronik seviyeleme ile en iyi çekimi yapmanıza yardımcı olan akıllı vizörle daha geniş ve daha büyük bir görüş alanı keyfini yaşayabilirsiniz. Dokunmatik ekranla fotoğraf makinenizin kontrolünü elinize alabilir ve nesnelerinizi farklı açılardan kadrajlayabilirsiniz.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

9 Nokta AF ile Kararlı ve Hızlı Netleme
1 'i çapraz (Cross-type) olmak üzere, 9 AF noktasına sahip Canon 100D hareketli sahnelerde, spor, kuş fotoğrafçılığı gibi yüksek hızlı Af gerektiren çekim alanlarında fotoğrafseverleri mutlu etmeyi başarıyor. Hibrit AF II netleme sistemine sahip 100D, videolarda sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve Live View modunda fotoğraf çekerken hızlı otomatik odaklama elde etmek için tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı bir otomatik odaklama teknolojisidir. Yeni tasarım CMOS sensör her piksel alanında iki fotodiyota sahip ve toplamda sensörün üzerinde 40.3 milyon fotodiyot var. Video çekimlerinde ya da canlı ön izleme modunda bu diyotlar ayrı ayrı okunarak faz algılamalı af ile daha hızlı ve başarılı bir otofokus ile kullancısına yardımcı oluyor. Ve Hibrit AF II netleme sistemi de görüntülerin en önemli karakterlerinin tüm çekim boyunca keskin netlikte olmasını sağlıyor. Hibrit CMOS AF II alanı sensörün yaklaşık olarak %80 'ini kapladığını da ekleyelim. Bu sayede hareketli nesnelerin çekiminde netleme geçişleri daha yumuşak ve daha sessizleşiyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D 'de Yaratıcı Filtreler
Yedi farklı yaratıcı efekt filtresine sahip Canon EOS 100D, fotoğraflarınıza mükemmel etkiler bırakıyor. Canlı ön izleme (Live View) modunda da bunları çekim öncesinde ve sonrasında görebiliyorsunuz. Grenli siyah&beyaz, yumuşak odak efekti, balıkgözü efekti, oyuncak kamera efekti, minyatür efekti, art-bold efekti ve suluboya efektlerine sahip Canon 100D ile fotoğraflarınızda farklı bir deneyip yaşayıp, yaratıcılığınızı konuşturma şansına sahip oluyorsunuz.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Çekimler İçin Özel Modlar
Canon, 100D 'de çekim modlarını anlaşılır bir şekilde , yaratıcı çekim modları ve hazır çekim modları olmak üzere 2 'ye ayırmış. Hangi çekim moduna gelinirse o modun açıklaması lcd ekranda yer almakta. Aynı zamanda yaratıcı çekim modları bölümünü de bir çizgi içine alarak fotoğrafa yeni başlayan fotoğrafseverleri bu alana girerken uyarmaya çalışmış. Hazır çekim modlarına girildiğinde menü daha da detaylanmakta. Örneğin; portre çekim modunu seçtiğinizde, bir sonraki menüde gelen ekranda "Arka plan net mi yoksa bulanık mı olsun?" tarzında bir ibare var ve okları istediğiniz yöne kaydırarak başarılı sonuçlar almanızı sağlıyor. EOS 100D konunuz için en uygun ayarlarını otomatik olarak seçmekte ve en iyi sonuçları ortaya koymakta. Kolay ulaşılabilen çekim modları sayesinde tek seferde en iyi görüntüyü yakalamak oldukça pratik. Çocuk modu yüksek enstantane (örtücü) değerlerini, fokus (netlik) takibini, sağlıklı ten tonlarını sağlar. Yiyecek modu parlak canlı renkler sağlar ve flaş gücünü sınırlar. Mum ışığı modu flaşı devre dışı bırakır, doğru pozlamayı yapmayı sağlıyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon 100D ve Dahili HDR Modu
Canon 100D, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. 100D tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları alabileceğiniz 100D, 9 fotoğraf ve farklı adımlardaki pozlamalarla mükemmel dinamik aralığı sunuyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon EOS 100D ile Saniyede 4 Kare Çekim Hızı
Canon 100D Cmos sensörü ve DiGİC 5 işlemcisi sayesinde saniyede 4 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde, hız konusunda tatmin ediyor.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon EOS 100D 'nin iFCL 63-Zone Çift Katmanlı Ölçüm Sensörü
Canon 6D 'de de olan bu 63-Zone çift katmanlı ölçüm sensörü, Canon EOS 100D 'de de kullanılmış. Bu sayede üstün Canon sensör teknolojisi, kadrajı tarar ve 63 bölgeye ayırır. Daha sonra aydınlık, karanlık bölgeler ve renk detaylarını sizin için analiz eder. AF sistemden gelen veriler ile birleştirerek optimum pozlamayı sağlar. Dinamik aralığın en doğru değerlerde yansımasını sağlayan ölçüm sensörü, Canon EOS 100D 'de üst düzey bir uyum ile fotoğraf severlere sunulmuş. Merkez ağırlıklı, ortalama, kısmi ve spot ölçüm modları mevcut.
Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

Canon, 100D ile inanılmaz bir iş başarmış görünüyor. DSLR makinelerin ağırlık dezavantajını en aza indirgeyerek taşınabilirliği çok kolay, rahat, keyifli olan ve aynı zamanda aynasız kullanamayan fotoğrafseverlere, çok iyi bir alternatif makine ortaya çıkarmış. 100D 'nin şahane taraflarından biri de çok fazla tuş ve özellikle kafanızı karıştırmaması. Gezilerde her zaman yanımızda isteyeceğimiz bir DSLR olmuş. İçerikte de paylaştığımız üzere megapiksel değeri, yüksek ISO başarımı, optik görüntü sabitleyici, STM stepping motor teknolojileri, çekim modları da bu segmentte istenen özelliklerden. 100D 'yi hangi segmente koyma konusunda epey düşündük doğrusu. Dahili Wi-Fi, NFC bağlantısının olmaması tek üzücü nokta olarak görünüyor.
 • Garanti
  Canon
  Marka
  Canon
 • Fotoğraf Makinesi Tipi
  Kit (Lens Var)
  Kamera Çözünürlüğü
  18 MP
 • Ekran Boyutu
  3.0"
  Video Çözünürlüğü
  1080P
 • Hafıza Kart Desteği
  SD, SDHC, SDXC
  Güç Seçeneği
  Li-ion Şarj Edilebilir ..
 • Garanti Süresi
  2 Yıl
  Paket İçeriği
  A/V kablo AC elektrik kablosu Boyun Askısı CD Garanti Belgesi Kullanma Klavuzu Lens kapağı Lion Batarya Şarj Cihazı USB Kablo
 • Türkçe Dil Desteği
  Var
  Hassaslık
  ISO 25600
 • Garanti Veren Firma
  Distribütör
  Garanti Veren Firma Adı
  Canon Türkiye
* Fiyatların Geçerlilik Süresi Stoklarla Sınırlı Olup Maliyet Fiyatlarıyla Değişkendir.
* İçerik, fotoğraflar ve fiyatlar haber vermeksizin değiştirilebilir.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1
  1899,00
  1899,00
 • 2
  959,09
  1918,18
 • 3
  639,39
  1918,18
 • 4
  479,55
  1918,18
 • 5
  383,64
  1918,18
 • 6
  316,50
  1899,00
Yapı Kredi, Albaraka, AnadoluBank, TEB, Vakıfbank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • -
  -
 • 633,00
  1899,00
 • -
  -
 • -
  -
 • 322,96
  1937,75
İş Bankası ve Ziraat Bankası kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
Akbank, CitiBank ve OdeaBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • 949,50
  1899,00
 • 633,00
  1899,00
 • 479,55
  1918,18
 • 387,55
  1937,75
 • 326,29
  1957,73
Garanti Bankası, DenizBank, Teb, ŞekerBank ve INGBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1
  1899,00
  1899,00
 • 2
  -
  -
 • 3
  -
  -
 • 4
  -
  -
 • 5
  -
  -
 • 6
  -
  -
FinansBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Taksit 100 TL ve üzeri işlemlerde uygulanmaktadır.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
VakıfBank ve World Özellikli tüm kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
Türkiye Finans kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
 • 1899,00
  1899,00
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
 • -
  -
Yorum Yorum Yorum Yorum Yorum
05.06.2017
Nazlı kortun
Canon D100
Lens konusunda 18-55 çok yeterli olmaya bilir portre lensler vs çeşitlendirilmeli, Benim çok hoşuma gitti açıkcası body küçüklüğü kullanım özellikleri muazzam.
Yoruma katılıyor musunuz?

BU KATEGORİNİN

DİĞER MARKALARI

Canon EOS 100D 18-55 DC Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

1899,00 TL

Lütfen Bekleyiniz...