Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Canon EF 85mm f/1.8 USM Objektif

Canon Eurasia Garantili!
Ücretsiz Kargo
Fiyat
1.598,90 TL


Canon EF 85mm f/1.8 USM Objektif AçıklamasıCanon EF 85mm f/1.8 USM Objektif
Canon EF 85mm f/1.8 USM ObjektifCanon EF 85mm f/1.8 USM Objektif


Portre fotoğrafçılarının vazgeçilmezlerinden biri olan Canon 85mm f/1.8 USM objektif, hızlı odaklanabilmesi, f/1.8 diyafram açıklığı ve en açık diyafram değerinde bile keskin sonuçlar vermesiyle kullanıcılarına enfes görüntüler sunuyor. Odak mesafesi konusunda kısa telefoto odak uzaklığı, perspektifi daralttığı için daha dar bir kadraj sunuyor 85mm. Bu özellikleri sayesinde Canon 85mm f/1.8 USM lens portre çekimleri yapan fotoğrafseverler için ideal bir seçenek haline geliyor.

                Tüm diyafram değerlerinde keskin ve net görüntüler sunan 85mm f/1.8, muhteşem bokeh kalitesiyle de kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Diyafram açıklığı hemen hemen dairesel olan 85mm, odak dışında kalan bölgelerde yumuşak geçişlerle üstün bir bokeh kalitesi sunuyor. Böylelikle netlenen konunun bokehten (bulanık arka plandan) sıyrılarak daha belirgin ve etkileyici bir şekilde ön plana çıkmasını sağlıyor 85mm f/1.8 USM. Net alan derinliğinin sınırlanmasıyla yaratıcı ve etkiyleci portreler çekebilmenize olanak tanıyor bu muhteşem portre objektifi. Ayrıca açık diyafram değerine sahip olmasından dolayı 85mm ile daha duygusal dramatik etkiler katabilirsiniz fotoğraflarınıza. Zorlu ışık koşullarında çekim yapmaktan korkmayın. f/1.8 diyafram değerine sahip olan Canon 85mm objektif sayesinde, ışık koşulları değişse de ışık hassasiyetini arttırmaya gerek duymadan açık diyafram değerlerinde elde çekim yapabilirsiniz. 

85mm f/1.8 de kullanılan halka tipi ultrasonik netleme motoru, çok sessiz bir şekilde çalışıp son derece hızlı bir odaklama sunuyor kullanıcılarına. Netleme kararlılığı konusunda üstün yetenekleri olan bu objektif, kafası karışmadan kolaylıkla odaklama yapabiliyor. Sessiz ve hızlı netleme yapan USM sistemi sayesinde, aniden gelişen olayları net şekilde fotoğrafa yansıtmak çok kolaylaşıyor 85mm f/1.8 USM ile.

                 Super Spectra kaplaması sayesinde 85mm doğru renk dengesinde kontrastlı renkler sunuyor çektiği görüntülerde.

                85mm ile kullanıcılara sunulan ekstra bir özellik ise; lens mesafesinin flaş sistemine iletilerek, optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlıyor. Böylelikle E-TTL II flaş sistemiyle senkronize olmasıyla daha doğru ışığa sahip flaşlı görüntüler elde edebiliyor 85mm f/1.8.Canon EF 85mm f/1.8 USM ObjektifCanon EF 85mm f/1.8 USM Lens Özellikleri

Odak Uzaklığı

85 mm

Diyafram

Maksimum: f/1.8
Minimum: f/22

Kamera Mount Türü

Canon EF

Format Uyumluluğu

35mm Film / Full-Frame Dijital Sensör
Canon (APS-C)

Görüş Açısı

24°, 16°, 28°30’

Minimum Netleme Mesafesi

85 cm

Büyütme

0.13x

Grup/Element

9/7

Diyafram Bıçakları

8


Ek Özellikler

Görüntü Sabitleme

Hayır

Otomatik Netleme

Evet

Tripod Bağlantısı

Hayır


Fiziksel Özellikler

Filtre Çapı

58 mm

Ölçüler

7.57 x 71.5 cm

Ağırlık

425 g


Aksesuarlar

Yumuşak/Sert Kılıf

ES-C13 / LH-B12

Parasoley

ET-65III

Lens Kapağı

E-58U / E-58II

Diğer Özellikler
 • Marka
  Canon
 • Uyumluluk
  Canon Uyumlu
 • Uyumlu Kasa Tipi
  Standart Lens
 • Lens Formatı
  Full Frame Uyumlu
 • Titreşim Engelleyici
  Yok
 • Filtre Çapı
  58mm
 • Lens Açısı
  Dar Açı
 • Garanti Süresi
  2 Yıl
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum