Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bu Kategorideki Diğer Markalar

Bresser Quasar R-80 Model (80/900mm) Mercekli - Manuel Kundaklı Teleskop

Ücretsiz Kargo

 • Reflector Optik Tasarım
 • 80 mm (3.15 in) Açıklık (Ayna Çapı)
Detaylı özellikler için tıklayın.
Fiyat
1.675,84 TL


Bresser Quasar R-80 Model (80/900mm) Mercekli - Manuel Kundaklı Teleskop Açıklaması

Bresser Quasar R-80 Model (80/900mm) Mercekli - Manuel Kundaklı Teleskop

Bresser Quasar R-80 Model (80/900mm) Mercekli - Manuel Kundaklı Teleskop Genel Özellikleri

Astronomi ile hobi olarak ilgileniyor ve geniş bir objektife sahip mercekli teleskop istiyorsanız Messier R-80 tam aradığınız özelliklerde bir teleskoptur. 80mm’lik açıklığı ile normal gözden 77 kat fazla ışık toplayarak sizlere ulaşılması zor görüntüler sağlayacaktır. MESSIER R-80 sizlere sadece Ay’ın detaylı görüntülerine değil Satürn’ün milyonlarca külometre uzaklıktaki halkalarına ulaştırarak ne kadar kaliteli bir optik sisteme sahip olduğunu kanıtlayacaktır. Jüpiter’in kırmızı noktaları ve atmosferi içerisindeki geniş çaplı fırtınaları seçmenize imkan tanıyacak; Mars’taki mevsimsel değişimlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda bahsedilen objelere uygun gözlem koşulları sağlandığında ulaşılabilir. Mevsime, bulunduğunuz yarım küreye, enleme, boylama bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Dünyanın kendi ekseni etrafında her 24 saatte bir dönmesinden dolayı, gök cisimleri teleskopun görüş alanında, özellikle yüksek güçlü teleskoplarda, hızla hareket ederler. MESSIER R-80 model teleskopun Ekvatoryal kundağı, kontrol bağlantılarının birbirinin ya da ikisinin birden çevrilmesi ile hareket halindeki gök cisimlerinin gözlemlenebilmesini kolaylaştırır.

Şimdiye kadar sunulan 80mm’lik mercekli teleskoplara göre belkide en büyük teknik avantajı, MESSIER R-80’nın Ekvatoryal montürünün diğer yüksek kapasitedeki teleskoplarla aynı özelliğe sahip Ekvatoryal ayak bağlantısına sahip olmasıdır. Belli bir amaçla teleskop kullanmayı düşünen amatör gözlemciler için hem ekonomik hem de çok kullanışlı bir teleskoptur. MESSIER R-80’nın kutup ekseni (birinci takip ekseni) ve deklinasyon ekseni etrafındaki hareketleri yumuşak sonsuz vida dişlisi sistemi ile etkin bir hale getirilmiştir.

Meade-Bresser marka MESSIER R-80 model in objektif merceği yüksek ışık geçişi ve görüntü parlaklığı için çok katlı kaplamalı olarak imal edilmiş Yüksek optik kapasiteye ve geniş donanıma sahip, kullanımı kolay kırıcı teleskoptur.

Ekvatoryal montür sayesinde tüm kullanıcılara kısa sürede mükemmel kurulum imkânı sağlar.
Sahip olunan okülerlerle birlikte rahat bir seyir sağlar. Güneş sistemimizin gezegenlerini araştırmanıza ve yeni dünyaları keşfetmenize yardımcı olacaktır. Bu refraktörün gücü farklı yüksek kaliteye sahip Meade aksesuarları ile tamamlanabilir.

Bresser Quasar R-80 Model (80/900mm) Mercekli - Manuel Kundaklı Teleskop Teknik Özellikleri

KATALOG NO : 4780900

OPTİK SİSTEM : Mercekli

TÜP SİSTEMİ : Akromatik Refraktör

OBJEKTİF ÇAPI : 80mm

ODAK UZAKLIĞI : 900mm

ODAK ORANI : f/11.2

HEDEF DÜRBÜNÜ : 6x30 FinderScope

BARLOW LENS : Mevcut Değil

DIAGONAL AYNA : Standart Diagonal Ayna

OKÜLER : 1 adet göz merceği.

TRIPOD : Aliminyum standard ayarlı ekvatoryal bağlantılı üçayak.

AKSESUARLAR : 6x30 FinderScope, Göz Merceği, Diyagonal

Diğer Özellikler
 • Optik Tasarım
  Ürünün hangi cins optik tasarım düzeni ile üretildiğini gösterir.
  Reflector
 • Açıklık (Ayna Çapı)
  Ürünün sahip olduğu ayna veya mercek çapını gösterir. Değer ne kadar büyük ise teleskobun ışık toplama kapasitesi o kadar yüksektir.
  80 mm (3.15 in)
 • Marka
  Bresser
 • Garanti Süresi
  2 Yıl
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum