Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara
Bilgisayar

Bilgisayar

Bilgisayar en basit şekliyle kendisine verilen bilgileri saklayan gerektiği zaman sakladığı bilgileri geri veren cihazdır. Bilgisayarın doğuşu Çinlilerin icadı olan abaküs ile başlamıştır. Daha sonra Pascal abaküsü inceleyip geliştirmiş ve aritmetre denilen cihaz ortaya çıkmıştır. Aritmetre temel olarak bir hesap makinesidir. İlerleyen yıllarda Charles Booboge buhar ile çalışan toplama ve çıkarmanın dışında başka fonksiyonlara sahip olan ve yapılan işlemleri depolayan bir makine yapmıştır. Ama Adolove Louse bilgisayarı icat eden kişi olarak kabul edilir.

Günümüzde bilgisayarlar ilk çıkış noktasından daha ileri bir yere gelmiştir. Bilgisayar bileşenlerden oluşur. Peki, nedir bilgisayar bileşenleri? Kasa olarak da bilinen sistem ünitesi ile ekran kartları, işlemciler, sabit diskler, ram, power supply, ses kartları, anakartlar ve cd-dvd-bluray yazıcılar gibi bileşenler bilgisayar bileşenlerini oluşturur. Bilgisayar bileşenleri dışında bilgisayar aksesuarları, çevre birimleri, ağ ürünleri, modemler, yazılımlar ve güç elektroniği ürünleri de bilgisayarların gerekli ekipmanları arasında yer alırlar. Çevre birimleri nelerdir? Monitörler, grafik tabletler, klavyeler, tv kartları, webcam, hoparlörler ve kulaklıklar çevre birimleri oluşturur. Acer, Dell, Hp monitörler, Wacom, UC-Logic grafik tabletler, A4 Tech, Logitech, Microsoft klavyeler ve daha bir çok ürünü Hızlıal.com’da bulabilirsiniz.

Bilgisayarlar taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayar olarak ikiye ayrılırlar. Masaüstü bilgisayarlar nedir? Masaüstü bilgisayarlar bir yerde sabit olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bilgisayarlardır. Diğer bilgisayar türlerinden genellikle daha hızlıdırlar. Masaüstü bilgisayarlarda öne çıkan markalar arasında Acer, Apple, Lenova, Pro2000, Technopc, Quadro, Hp, Exper ve Dell yer almaktadır. Hızlıal.com’da her ihtiyaca uygun masaüstü bilgisayarları bulabilirsiniz. 500TL - 6000TL geniş fiyat aralığı ile her ihtiyaca ve her bütçeye uygun masaüstü bilgisayarı bulabilirsiniz.  Taşınabilir bilgisayarlar notebook, netbook ve ultrabooklardır. Acer, Apple, Asus, Dell ve Fujitsu gibi markaların taşınabilir bilgisayar modelleri en çok tercih edilen taşınabilir bilgisayarlar arasında yer almaktadır. 599TL’den başlayan fiyatlarla HızlıAl.com aradığınız taşınabilir bilgisayarı alabileceğiniz doğru adres.