Mutlu Hizmet Hattı : 444 5 495 / Hızlı Mesaj
Ara

Anksiyete Çağım

Ürün geçici olarak temin edilememektedir


Anksiyete Çağım AçıklamasıAnksiyete; kaygı veya başka bir deyişle endişe, insanların deneyimlediği bîr korku ve gerilim halidir. Bazı görüşlere göre yaşanan iç çatışmalann sonucudur. Bazılarına göre ise öğrenilmiş davranışlardır. Denetim dışına çıkıp kişinin işlevselliğini aksattığında rahatsızlık olarak adlandınlır. Eskiden insanların ortalama ömürleri otuz beş yılken ve kendi küçücük dünyalarında yaşarken çoğu kez endişeli olmaya fırsatları olmazdı ve anksiyeteden söz edilmezdi. Oysa, globalleşmenin dünyayı adeta kocaman bir ülkeye dönüştürmesi, mobil teknolojilerin ve sosyal medyanın gün be gün hayatımıza sirayeti, bilgisayarların git gide insan gücünün yerini alması, rekabetin hızla artması, stresli yaşam koşulları ve tarihte hiç olmadığı kadar çok sayıda seçenek arasından karar verme mecburiyeti günümüzde anksiyeteyi en yaygın zihinsel rahatsızlık konumuna getirmiştir.


Günümüzde sadece ABD'de yılda 40 milyon kişi anksiyete rahatsızlığından muzdarip olmakta, her dört kişiden biri ise hayatının bir noktasında onunla mücadele etmektedir. Anksiyete Çağım adlı kitapta The Atlantic adlı derginin editörü olan yazar Scott Stossel, kendi yaşadığı ve hayatını etkileyen anksiyete sorununu keşfetmek üzere çıktığı cesur yolculuğu okurlarla paylaşmaktadır. Bu yolculukta Stossell, insanlara büyük ızdırap veren, ancak çoğu kez zayıflık olarak görülen bu illeti; arka planda yıllardan beri incelediği genetik ve sinir bilimi bulguları ve anksiyete tarihi olmak üzere kendisinin ve yakını ile bireylerinin şaşırtıcı hayat hikayesi eşliğinde esprili bir di ile ve büyük bir içtenlikle anlatmaktadır.


Kitapta ayrıca, anksiyete kıskacına sıkışmış dünyaca ünlü kişilere ve onların hikayelerine de yer verilmektedir. Sizde anksiyete sorununu daha yakından incelemek, yazarın kendi yaşadıklarını tüm çıplaklığıyla anlattığı ve bu kitabı yazarak mutlu sona ulaştığı etkileyici hikayesine tanıklık etmek istiyorsanız Bu kitabı mutlaka ve mutlaka okumalısınız.


Eser sahibi adı: Scott Stossel
Kategori adı: Genel Konular - Diğer
Kategori adı: Kişisel Gelişim
Basım tarihi ay bilgisi: 2015
Sayfa sayısı: 416
Ağırlık bilgisi (gram): 416.00
En bilgisi (cm): 16.00
Cilt tipi adı: Ciltsiz
Kağıt cinsi adı: 2. Hamur
Basım dili: Türkçe
Sizin yorumlarınız bizim için değerli. Yapacağınız yorumlarla, bu ürünü almak isteyenleri doğru yönlendirmiş olun.
(0) Yorum